Nauczycielka uczyła dzieci podcierania. W tym celu chwyciła dwa balony i zaczęła zajęcia praktyczne

Jak nauczyć dzieci prawidłowo się podcierać? Ta nauczycielka wykorzystała do tego dwa balony. Jej nietuzinkowa lekcja praktyczna wywołała lawinę komentarzy.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Co jest złego w tym, że uczeń sprawdzi coś w internecie? Kwestia, żeby umiał zweryfikować znalezione informacje"

Nauczyciele uczą dzieci różnych rzeczy, również praktycznych. Dobrym przykładem jest nauczycielka z azjatyckiego przedszkola. Pomysłowa kobieta postanowiła nauczyć dzieci jak prawidłowo się podcierać. W tym celu wzięła dwa balony i zaczęła lekcję praktyczną. 

Uczyła dzieci prawidłowego podcierania. Do tego celu użyła dwóch balonów

Azjatycka nauczycielka wychowania przedszkolnego postanowiła nauczyć dzieci jak się prawidłowo podcierać. W tym celu wzięła dwa balony i zamocowała z tyłu swojego krzesła. Tę samą balonową konstrukcję umieściła też na krzesełkach podopiecznych. Balony były modelem ludzkiej pupy, na którym nauczycielka zademonstrowała jak należy się podcierać. Pokazała też dzieciom, jak składać papier toaletowy. Przedszkolaki miały naśladować nauczycielkę korzystając ze swoich dwóch balonów i przydzielonych im porcji papieru toaletowego. Nagranie z przedszkolnego monitoringu z nietypowej lekcji można zobaczyć na Instagramie Thecarolejones. Sporo rodziców chwali kreatywność nauczycielki w komentarzach:

Rany, my mamy oczekujemy, że nauczyciele zrobią WSZYSTKO dla naszych dzieci. To wygląda jak idealny, pierwszy dzień szkoły!
Uczenie dzieci jak nie marnować papieru toaletowego po 2020 roku.
To ważna lekcja umiejętności życiowych. Jesteś bohaterką, że uczysz tego swoje dzieci.
Dlatego potrzebujemy szkoły, aby być wyedukowanymi.
Chciałbym, żeby uczyli tego chłopców w szkołach.
Dobra edukacja.

Ale nie wszyscy popierają pomysłową nauczycielkę. Niektórym rodzicom oryginalna lekcja praktyczną nie przypadła do gustu.

 

Nauczycielka pokazała jak się podcierać. Nie wszystkim rodzicom lekcja się podoba

Choć wiele osób popiera praktyczną lekcję podcierania się, to jednak są też przeciwnicy. Niektórzy rodzice zarzucają nauczycielce, że wielu rzeczy nie przemyślała:

Wytrzyj się raz i wyrzuć papier do toaletowego. Czy wierzycie, że dzieci złożą go bez wybrudzenia się kupą?
Rany, kto się podciera w taki sposób?
Wytrzyj się i wyrzuć do toalety. Kto chce, żeby jego dzieci składały swoją kupę jak obrus?!
Rodzice powinni nauczyć tego swoje dzieci.
Papier toaletowy nie jest dobrym rozwiązaniem. Woda jest najlepsza.
Potrzeba do tego mocnego papieru.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.