Święta 2023 - wolne dni są wyczekiwane przez uczniów. Niestety, wielu czeka rozczarowanie. Chodzi o trzy terminy

Jednym z popularniejszych tematów, który pojawia się w rozmowach uczniów, są dni wolne od szkoły. W miniony piątek świętowaliśmy odzyskanie niepodległości przez Polskę, co oznaczało nie tylko wolne od szkoły, ale w połączeniu z sobotą i niedzielą - dało długi weekend na świętowanie i lenistwo. Na kolejne dni wolne trzeba będzie teraz poczekać do świąt.

Święta 2023 - wolne dni są wyczekiwane przez uczniów. Jednak tegoroczna przerwa od nauki będzie nieco krótsza, niż to było w ubiegłym roku i nawet dwa lata temu. To nie koniec złych informacji. Wielu uczniów czeka jeszcze rozczarowanie w sprawie terminów świąt, które przypadają w przyszłym roku kalendarzowym.

Zobacz wideo "Niezapomniane święta" - świąteczna propozycja Netfliksa [ZWIASTUN]

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Święta 2023 - wolne dni od szkoły

Na tegoroczne święta czekają głównie uczniowie. Nie ze względu na prezenty, czy dobre jedzenia - ale przede wszystkim dlatego, że mogą liczyć wtedy na wolne dni od szkoły. Jednak okazji do lenistwa będzie znacznie mniej, niż było to przed rokiem. Dlaczego? Otóż powodem jest sam kalendarz i to jak wypadają dane święta.

Uczniowie po raz ostatni w tym roku pojawią się w szkole, w piątek 23 grudnia, ponieważ tegoroczna Wigilia przypada w sobotę i przez to nie zyskujemy dodatkowego dnia wolnego. Kolejne święta, czyli 25 grudnia i 1 stycznia również wypadają felernie, bo w niedzielę. Oznacza to tylko jedno - nie będzie dodatkowego dnia wolnego.

Uczniowie, którzy liczyli na dłuższy odpoczynek, będą musieli pocieszyć się jedynie dziesięcioma dniami wolnymi. Dla porównania, w ubiegłym roku dni wolnych od szkoły w tym samym okresie było 11, a w 2020 roku aż 12 dni.

Sterna Suissa coach parentingowa o bodyshamingu wśród dzieci"Nigdy nie znajdziesz sobie chłopaka" Te słowa rodziców są wstrząsające

Wolne od szkoły w 2023 roku - lepiej znać te daty

Przyszły rok szkolny, a w zasadzie kalendarz i przypadające święta - chociaż jest ich dość sporo - nie są zbyt łaskawe dla uczniów. Tak wyglądają kolejne dni wolne od szkoły w 2023 roku:

  • 1 stycznia 2023: Nowy Rok,
  • 6 stycznia 2023: święto Trzech Króli,
  • 16 stycznia 2023 - 26 lutego 2023: ferie zimowe (w zależności od województw),
  • 6-11 kwietnia 2023: wiosenna przerwa świąteczna - Wielkanoc,
  • 1-3 maja 2023: majówka,
  • 8 czerwca 2023: Boże Ciało,
  • 24 czerwca - 31 sierpnia 2023: wakacje.

Kobieta urodziła pijane dzieckoCiężarna wypadła z drogi jadąc samochodem. Urodziła też pijane dziecko

Więcej o: