Chłopiec z zespołem Downa odrzucony przez agencję modelingową. Teraz ma angaż w kampanii reklamowej

Agencja modelek odrzuciła chłopca z zespołem Downa. Jednak los się do niego uśmiechnął i dostał angaż w kampanii reklamowej. Teraz jest reklamuje produkty innej firmy.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Niepełnosprawny Blake miał nie być samodzielny. Dziś jest przedsiębiorcą z własną firmą

Mieszkająca w amerykańskim stanie Georgia Meagan Nash i jej synek Asher zostali okropnie potraktowani przez agencję modelingową Oshkosh B’Gosh. Meagan wysłała agencji zdjęcia synka, odpowiadając na ogłoszenie o castingu na dziecięcych modeli. Niestety kobieta nie doczekała się odpowiedzi, więc postanowiła działać.

Maluch z zespołem Downa został odrzucony w castingu. Teraz ma angaż w reklamie

Mama Ashera postanowiła skontaktować się z firmą. Zapytała, czemu go odrzucono, a przedstawiciel odparł, że nie szukają dzieci ze specjalnymi potrzebami. To nie spodobało się matce, która była nie tylko zawiedziona - była wściekła. Jej synek wpasowywał się w wymogi castingu - miał odpowiedni wzrost, kolor włosów i oczu, a o odrzuceniu decydował dodatkowy chromosom. Kobieta postanowiła działać i w tym celu wrzuciła zdjęcia synka na facebookową grupę "Dzieci z zespołem Downa". Fotografie Ashera szybko odniosły sukces, a mały chłopiec został zauważony i doceniony.

Asher ma zespół Downa. Mimo choroby ma angaż w kampanii reklamowej

Dzięki działaniom matki, Asher został zauważony i dostał angaż w kampanii reklamowej. Dumna mama nie omieszkała wysłać agencji, która odrzuciła jej dziecko, listu (za Newsner.com):

„Ten przystojny chłopak jest gotowy, aby pokazać światu, na czym tak naprawdę polega Changing the Face of Beauty".

Jak sama mówi, współpracują z organizacją Change the Face of Beauty i starają się, aby Oshkosh wykorzystał wizerunek Ashera w swoich reklamach". Cały czas podkreśla, że chłopca odrzuciła agencja modelingowa, a nie firma odzieżowa.

Więcej o: