Prezent na mikołajki dla dzieci do 30 zł. Co można kupić przy niewielkiej kwocie?

Jaki prezent na mikołajki dla dzieci do 30 zł? Okazuje się, że za niewielką kwotę można nabyć skromny podarunek dla dziecka. Ostatecznie nie tylko okazałe prezenty mogą wywołać uśmiech na twarzy.

Czy prezent na Mikołaja dla dziecka musi być kosztowny?

Czy prawdą jest, że prezent na Mikołaja dla dziecka musi być drogi? Oczywiście w tym roku szalejąca inflacja nie pomaga przy robieniu świątecznych zakupów. Pomimo niej można jednak postawić na takie drobiazgi, które sprawią dzieciakom nieco radości.

Kiedy szczególnie przydadzą się takie drobiazgi? Zdarza się przecież, że chcemy wręczyć drobne upominki dzieciom znajomych lub małym przedstawicielom bliskiej rodziny. Z pewnością podarunek za niewielką kwotę będzie też odpowiedni w sytuacji, gdy planuje się Mikołaja w przedszkolu

Dobry prezent na Mikołaja dla dzieci do 30 zł

Jaki kupić prezent na Mikołaja dla dzieci do 30 zł? Okazuje się, że nawet za tę kwotę można postarać się o jakieś niewielkie upominki. Można przy tym poprzestać na lubianych przez dzieci świątecznych słodyczach, ale to z pewnością nie koniec możliwości. Wśród polecanych drobiazgów z pewnością można znaleźć prawdziwe evergreeny. Zaliczyć można do nich:

  • kubek - można go poddać personalizacji już za wyjątkowo niedużą kwotę; dodatkowo w cenie są motywy świąteczne;
  • poduszkę - jest to miłe akcesorium, które także można poddać personalizacji np. dzięki odpowiedniemu nadrukowi;
  • prostą grę dla dzieci - kółko i krzyżyk lub inna raczej nieskomplikowana gra, która może dać dużo przyjemności w rozgrywce dla dwóch lub więcej osób;
  • kieszonkowe warcaby - kolejna z gier, którą warto kupić dziecku na mikołajki; kieszonkowy rozmiar to dodatkowa zaleta;
  • maskotkę lub lalkę dla dziewczynki - klasyczne rozwiązanie, które sprawdza się od lat i jednocześnie jest bardzo sympatyczne dla obdarowanego dziecka;
  • niewielki samochodzik dla chłopca - nieduże repliki aut są dla małych chłopców tym, czym lalki dla dziewczynek. 
Zobacz wideo Ciekawostki o Świętym Mikołaju [Pracownia Bronka]

Co na mikołajki dla dzieci do 30 zł? Prezenty wspierające aktywność

Co wybrać na mikołajki dla dzieci do 30 zł? W każdym przypadku warto wspierać choćby drobną aktywność fizyczną. Prawdą jest, że za tę kwotę nie uda się nabyć nart lub sanek, ale ich miejsce może zająć choćby całkiem okazały ślizgacz typu ''jabłuszko''. 

Do typowo sportowych prezentów na mikołajki dla dzieci można zaliczyć także choćby hula-hop, niewielką piłkę do rzucania, skakankę lub zestaw do ping-ponga. To proste sportowe zabawki, które mogą sprawdzić się także podczas domowych zabaw. Wystarczy wygospodarować na nie nieco miejsca. 

Ciekawe upominki na Mikołaja dla dzieci: książki i akcesoria kreatywne

Jakie jeszcze upominki na Mikołaja dla dzieci warto wybierać? Oprócz zdolności sportowych warto wspierać także kreatywność u najmłodszych. Do tego doskonale nadają się oczywiście książki. W przypadku egzemplarzy dla dzieci warto zwracać uwagę nie tylko na ich wartość merytoryczną, ale także estetyczną. Takie książki są przecież w bogaty sposób ilustrowane.

Niewątpliwie ciekawym prezentem będą też wszelkie przybory do rysowania i malowania, wyklejanki, kolorowanki lub modelina. Wszystkie te produkty bardzo korzystnie oddziałują na rozwój dziecięcych zdolności.

Zobacz też: Dzień Świętego Mikołaja 2022 - kiedy wypada? Odliczanie czas zacząć! Sprawdź, o czym marzą dzieci

Więcej o: