To miał być bajkowy ślub. Młoda para już szła w stronę ołtarza, gdy do akcji wkroczyły dzieci

"Nie chcecie mieć dzieci na ślubie". Para młoda szła do ołtarza, ale dzieci popsuły im szyki. Zaplanowany, bajkowy ślub zderzył się z rzeczywistością.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Błędy w makijażu ślubnym. Czego unikać, by wymarzony make-up nie okazał się katastrofą?

Wiele młodych par decyduje się na zorganizowanie ślubu w całości bez dzieci, ponieważ nie chcą, aby maluchy zepsuły starannie zaplanowaną uroczystość. Jednak sporo osób wciąż ugina się pod naciskiem najbliższych i dzieci są również zaproszone. Ta para młoda dość boleśnie się przekonała, co oznaczają dzieci na ślubie.

Miała sypać kwiatki na ślubie, ale się zbuntowała. Goście byli bezradni Miała sypać kwiatki na ślubie, ale się zbuntowała. Goście byli bezradni.

Para młoda szła do ołtarza. Niestety pojawiły się dzieci i wszystko się skomplikowało

Państwo młodzi szli po czerwonym dywanie do ołtarza, ale już na samym początku drogi pojawiły się komplikacje. Grupka dzieci wskoczyła przed nowożeńców i nic sobie nie robiąc z powagi uroczystości przebiegła tuż przez młodą parą. To niestety zmusiło nowożeńców do zatrzymania się w miejscu na dłuższą chwilę. Nowożeńcom współczują internauci, którzy uważają, że ślub i wesele to nie miejsce dla dzieci:

Impreza z taką ilością alkoholu i pijanych ludzi nie jest odpowiednia dla dzieci.
Nie ukrywajmy, że dzieci w kontekście takich wydarzeń to kopalnia odpowiedzialności, które trzeba ponieść za nie, problemów i niezdarności.
A ja nie wyobrażam sobie zapraszać cudzych dzieci, z którymi nie jestem związana emocjonalnie, na moje wesele.
Na wesele dzieci ma być zero - chyba że po 14 mają, to jakoś ujdzie, ale na poprawiny już normalnie.

Ślub z dziećmi To miał być wyjątkowy ślub. Nagle na młodych wbiegły dzieci. "Aż mi się podniosło ciśnienie"

Para młoda szła do ołtarza, ale dzieci popsuły im szyki. Jak zorganizować wesele bez dzieci? 

Dzieci na ślubie i weselu to często niestety kłopot i obciążenie dla nowożeńców, którzy przecież dokładnie planowali całą uroczystość. Jak zorganizować wesele bez maluchów? Eksperci od planowania ślubów stworzyli poradnik jak zaplanować wesele bez dzieci (za portalem Nesweek.com)

  • Nie wahaj się - to dzień dla ciebie i twojego partnera (partnerki). Miej świadomość, że zawsze część osób odmówi udziału i jest to ich wola. Nie przejmuj się tym - ślub to wasz dzień i wasza decyzja.
  • Nie pisz na zaproszeniach "Tylko dla dorosłych" - nie czuj się winny (winna), że organizujesz wesele bez dzieci, ale nie manifestuj tego w zaproszeniach. Nie umieszczaj informacji o tym ani na początku, ani w środku zaproszeń. Lepiej rozpuść ustnie informację o weselu bez dzieci. 
  • Zadzwoń do każdego, kto uważa, że zaproszone są również ich dzieci - takie sprawy najlepiej załatwiać przez telefon. Delikatnie wyjaśnij, że nie możesz zaprosić wszystkich, których byś chciał. Możesz zrobić wymówkę z warunków lokalowych lub finansowych. Ale pamiętaj, że nie musisz się szczegółowo tłumaczyć. 
Więcej o: