Mama zawsze nosi w torebce praskę do czosnku. To jej tajna broń na kapryśne dzieci

Sposób na kapryśne dzieci, które marudzą na jedzenie? Ta mama nosi ze sobą w torebce praskę do czosnku, o czym chwali się w swoich mediach społecznościowych. To nietypowe narzędzie pomaga jej w karmieniu dzieci, kiedy jest z nimi poza domem.

Sposób na marudne dzieci, które nie chcąc jeść i marudzą na to, co mają na talerzu? Ta mama używa praski do czosnku. Nie chodzi tu o jakieś tajemnicze zdolności. Ten prosty kuchenny sprzęt umożliwia jej rozdrobnienie dla dzieci jedzenia, kiedy jest z nimi poza domem.

Zobacz wideo Dieta jest bardzo ważna w rozwoju dziecka. Jak powinna wyglądać? Rozmowa z dietetyczką Małgorzatą Jackowską

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Praska do czosnku, czyli tajna broń na kapryśne dzieci

Jak bardzo wybredne w kwestii jedzenia potrafią być  dzieci - wiedzą tylko rodzice. Jednego dnia smakuje brokuł i marchewka, a drugiego jest wypluwanie i płacz, bo przecież to najgorsza rzecz do jedzenia. Starannie przygotowane posiłki z pełnowartościowych składników nie zawsze można zabrać ze sobą i nakarmić tym malucha. W domu możemy użyć blendera lub tarki - poza nim z pomocą może przyjść praska do czosnku.

Jedna z mam podzieliła się w swoich mediach społecznościowych pewnym hakiem, którego używa, aby jej dzieci jadły jedzenie, którego zwykle nie mogły jeść, gdy są poza domem, np. w restauracji. Jej tajną bronią jest praska do czosnku.

Ksiądz z TikToka ostrzega dzieci przed jedną książką. 'W wielu przypadkach kończy się opętaniem'Ksiądz ostrzega dzieci przed jedną książką. "W wielu przypadkach kończy się opętaniem"

Anna, mama niesfornych maluchów, które dopiero co zaczynają przygodę z rozszerzaniem diety, nosi ze sobą w torebce praskę do czosnku, gdy wychodzi z domu, aby móc zgniatać jedzenie w różnych miejscach. W parku, w restauracji, a nawet nad jeziorem.

Kiedy jesteś poza domem i potrzebujesz puree to jest to idealny sposób, aby to przygotować. Fasola, czy makaron – bez różnicy. Twoje dziecko może zacząć uczyć się jeść to samo jedzenie, co ty

- powiedziała kobieta w opublikowanym przez siebie filmiku.

Jak twierdzi Anna, autorka opublikowanego filmiku, praska do czosnku sprawdzi się idealnie, kiedy znajdziesz się poza domem i nie masz czasu, ani tym bardziej możliwości, aby przygotować swojemu dziecku smaczne danie, które zje bez problemu. Jednak, czy wszystkie posiłki, przygotowywane w restauracji są odpowiednie dla dzieci poniżej roku, które jedzą jeszcze papki? Takie maluchy powinny spożywać pełnowartościowe posiłki, jednak pozbawione soli, czy cukru. W restauracjach, czy barach nie zawsze jest możliwość zamówienia takiego dania. Z drugiej strony powinniśmy małe dzieci również przygotowywać do tego, co jedzą rodzice - pod warunkiem że ich dania są również nie tylko smaczne, ale i pełnowartościowe. Dieta powinna być zdrowa i zbilansowana.

imię dla dziewczynkiKrólewskie imiona dla dziewczynek. Przywodzą na myśl z klasę i rozmach

Więcej o: