Mama zawsze nosi w torebce praskę do czosnku. To jej tajna broń na kapryśne dzieci

Sposób na kapryśne dzieci, które marudzą na jedzenie? Ta mama nosi ze sobą w torebce praskę do czosnku, o czym chwali się w swoich mediach społecznościowych. To nietypowe narzędzie pomaga jej w karmieniu dzieci, kiedy jest z nimi poza domem.

Sposób na marudne dzieci, które nie chcąc jeść i marudzą na to, co mają na talerzu? Ta mama używa praski do czosnku. Nie chodzi tu o jakieś tajemnicze zdolności. Ten prosty kuchenny sprzęt umożliwia jej rozdrobnienie dla dzieci jedzenia, kiedy jest z nimi poza domem.

Zobacz wideo Dieta jest bardzo ważna w rozwoju dziecka. Jak powinna wyglądać? Rozmowa z dietetyczką Małgorzatą Jackowską

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Praska do czosnku, czyli tajna broń na kapryśne dzieci

Jak bardzo wybredne w kwestii jedzenia potrafią być  dzieci - wiedzą tylko rodzice. Jednego dnia smakuje brokuł i marchewka, a drugiego jest wypluwanie i płacz, bo przecież to najgorsza rzecz do jedzenia. Starannie przygotowane posiłki z pełnowartościowych składników nie zawsze można zabrać ze sobą i nakarmić tym malucha. W domu możemy użyć blendera lub tarki - poza nim z pomocą może przyjść praska do czosnku.

Jedna z mam podzieliła się w swoich mediach społecznościowych pewnym hakiem, którego używa, aby jej dzieci jadły jedzenie, którego zwykle nie mogły jeść, gdy są poza domem, np. w restauracji. Jej tajną bronią jest praska do czosnku.

Anna, mama niesfornych maluchów, które dopiero co zaczynają przygodę z rozszerzaniem diety, nosi ze sobą w torebce praskę do czosnku, gdy wychodzi z domu, aby móc zgniatać jedzenie w różnych miejscach. W parku, w restauracji, a nawet nad jeziorem.

Kiedy jesteś poza domem i potrzebujesz puree to jest to idealny sposób, aby to przygotować. Fasola, czy makaron – bez różnicy. Twoje dziecko może zacząć uczyć się jeść to samo jedzenie, co ty

- powiedziała kobieta w opublikowanym przez siebie filmiku.

Jak twierdzi Anna, autorka opublikowanego filmiku, praska do czosnku sprawdzi się idealnie, kiedy znajdziesz się poza domem i nie masz czasu, ani tym bardziej możliwości, aby przygotować swojemu dziecku smaczne danie, które zje bez problemu. Jednak, czy wszystkie posiłki, przygotowywane w restauracji są odpowiednie dla dzieci poniżej roku, które jedzą jeszcze papki? Takie maluchy powinny spożywać pełnowartościowe posiłki, jednak pozbawione soli, czy cukru. W restauracjach, czy barach nie zawsze jest możliwość zamówienia takiego dania. Z drugiej strony powinniśmy małe dzieci również przygotowywać do tego, co jedzą rodzice - pod warunkiem że ich dania są również nie tylko smaczne, ale i pełnowartościowe. Dieta powinna być zdrowa i zbilansowana.

Więcej o:
Copyright © Agora SA