Tata jest oburzony pracą domową dziecka. Chodzi o imiona w poleceniu. "Rodzi się pytanie"

Tata jest oburzony pracą domową dziecka. Swoje przemyślenia postanowił opublikować w mediach społecznościowych. Nie zgadza się on na zbyt nowoczesne podejście w kwestii nadawanych imion. Tym samym pragnie, aby w szkole stawiano na historię i tradycję, niż nowoczesność.

Pewien tata postanowił opublikować w mediach społecznościowych polecenie zadania domowego, które miała wykonać jego córka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że według ojca dziewczynki dobór przykładu jest zbyt nowoczesny. Chodzi o imiona zawarte w poleceniu.

Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Praca domowa z Ramoną i Dianą w tle

Pewien tata opublikował w mediach społecznościowych treść polecenia jednego z zadań domowych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zostały tam użyte obcobrzmiące imiona: Ramona i Diana.

Praca domowa Ośmiolatka. II klasa szkoły podstawowej. Karty pracy. Rodzi się pytanie: Dlaczeogóż nie Hermenegilda i Eufemia?! Czy Zosia i Kasia byłoby naprawdę źle? To byłaby już owa niesławna "nienormalność"?

- napisał oburzony tata, który chciałby, aby w szkołach - a także w podręcznikach przykładano większą wagę do tradycji i historii, również odnośnie imion.

Tata ośmiolatki poprosił o komentarz Radosława Brzóskę szefa Gabinetu Politycznego Ministra Edukacji i pełnomocnika ministra Czarnka ds. strategii edukacyjnej.

Kiedyś mi jakiś pedagog tłumaczył, że celowo używa się imion nietypowych w tekstach dydaktycznych, aby dzieciaki nie dopatrywały się kolegów w postaciach podręcznikowych

- odpowiedział polityk.

Mężczyzna, jednak nie przyjął takiego wyjaśnienia, twierdząc, że niedługo Kasia - będzie imieniem egzotycznym, bo w klasie jego dziecka znajdują się "Maksymiliany, Daniły, Alisy i Miie".

Jeśli chodzi o zestawienie nadanych imion dzieciom w 2022 roku, to imię Ramona faktycznie nie jest u nas popularne. W pierwszej połowie nie nazwano tak żadnej dziewczynki. Jednak jeśli chodzi o Dianę, to z roku na rok zyskuje to imię na coraz większej popularności. Z informacji opublikowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji wynika, że w tym roku otrzymało tak na imię aż 238 dziewczynek.

Więcej o:
Copyright © Agora SA