Pierwsze sekundy na świecie. Tak blisko noworodków, jak tylko się da [NIESAMOWITE UJĘCIA]

W ostatnim czasie coraz powszechniejsze jest zatrudnianie fotografów do wykonywania zdjęć w czasie porodów. Niektórzy artyści specjalizują się w takich wydarzeniach. Oto zestawienie pięknych ujęć z pierwszych chwil noworodków na świecie.
Zobacz wideo Obalamy mity dotyczące porodu:

Poród to ogromne przeżycie dla kobiety. Niektóre panie chcą, by te chwile zostały nie tylko w pamięci, lecz także w bardziej namacalnej formie. Dlatego też coraz częściej przyszłe mamy decydują się na zatrudnienie fotografa, który uwieczni moment przyjścia dziecka na świat. Dzięki temu powstają wzruszające i piękne pamiątki rodzinne. A efekty pracy artystów możemy podziwiać w mediach społecznościowych.

 

Ważna jest cierpliwość i dyskrecja

Praca takiego fotografa nie należy do najłatwiejszych. Nie jest tajemnicą, że poród to wydarzenie nieprzewidywalne - nie wiadomo, jak się potoczy i ile potrwa. Poza tym fotograf powinien być dyskretny, bardzo uważny, cierpliwy. I co istotne, nie może utrudniać pracy personelowi szpitalnemu. 

 
 

Pierwsze sekundy na świecie

Zdjęcia, którymi artyście chwalą się w mediach społecznościowych, doskonale obrazują, jak stresującym wydarzeniem dla noworodka jest poród. Dziecko zaczyna funkcjonować w zupełnie nowych warunkach, których jeszcze nie znał. Wówczas wszystko jest nowe - dźwięki, światło, zapachy, czy sposób oddychania. 

 
 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA