Lekarze myśleli, że 42-latka urodzi trojaczki. Wtedy zobaczyli, że "wystaje z niej stopa"

Kimberly Fugate trafiła na porodówkę. Była w ciąży z trojaczkami. A raczej tak myślała. Gdy lekarze odebrali poród trzeciego dziecka, przetarli oczy ze zdziwienia. Okazało się, że na świecie pojawiło się jeszcze czwarte dziecko Kimberly.

Zaszła w ciążę w wieku 41 lat

Kimberly Fugate zaszła w ciążę w wieku 41 lat. Długo nie zdawała sobie z tego sprawy. Kiedy okazało się, że spodziewa się trojaczków, była już w 13. tygodniu, i była więcej niż zdziwiona. Kobieta miała już dziesięcioletnią córkę Katelyn. Kimberly i jej mąż Craig nie mieli wiele czasu na przygotowania. Kobieta zaczęła rodzić już w 28 tygodniu ciąży.

Wszystko było dość przytłaczające, gdy myślisz o tym, ile zmian trzeba będzie wprowadzić

- mówiła Kimberly w wywiadzie dla People.

Niespodziewany obrót sytuacji

Poród w 28. tygodniu był dużym zaskoczeniem i stresem. Był też oczywiście zagrożeniem dla dzieci. Ale na tym niespodzianki się nie skończyły. Gdy kobieta urodziła już troje dzieci, lekarze powiedzieli: Widzimy więcej stóp!

Nie!! To był szok

- komentowała w rozmowie z CNN Kimberly.

Zobacz wideo Bliźniaczki syjamskie z Janikowa były akcją PR-ową. Ten książę zabił cztery córki

Zamiast trojaczek, urodziła czworaczki. Dziewczynki są identyczne. Nazywają się: Kenleigh Rosa, Kristen Sue, Kayleigh Pearl i Kelsey Roxanne. Imiona wszystkich rozpoczynają się więc od litery K.

To niesamowity zbieg okoliczności. Szanse na samoistne poczęcie czworaczków wynoszą 1 do 729 000. A to, że będą jednojajowe (będą dziećmi jednej płci, wyglądającymi tak samo, które w późniejszym rozwoju będzie bardzo trudno odróżnić od siebie) jest jeszcze mniejsze. Wynosi 1 do 13 milionów.

Kimberly i Craig stali się szczęśliwymi rodzicami naprawdę wesołej gromadki. Rok po porodzie kobieta opowiadała:

Czuję się bardzo szczęśliwa, jak najszczęśliwsza mama na całym świecie. Nie planowałem zaczynać od nowa macierzyństwa, ale wiele rzeczy się zmieniło, odkąd urodziłam czworaczki, Kenleigh, Kristen, Kayleigh i Kelsey.
Więcej o: