Najpiękniejsze bliźniaczki świata mają już 12 lat. Niewiele osób wie, że pomogły uratować życie swojemu tacie

Ava i Leah Clements w wieku dziewięciu lat zostały okrzyknięte najpiękniejszymi bliźniaczkami świata. Ich wyjątkowa uroda przyciąga wielu fanów w mediach społecznościowych. Dziewczynki postanowiły zrobić z tego użytek - pomogłu uratować życie swojemu ojcu.

Instagramowe konto bliźniaczek śledzi niemal 2 miliony użytkowników. Dziewczęta swoją popularność postanowiły wykorzystać, gdy w ich rodzinie wydarzyła się tragedia - ich ojciec, Kevin poważnie zachorował.

U ojca dziewcząt zdiagnozowano białaczkę i chłoniaka. Ava i Leah postanowiły wykorzystać swoje zasięgi i na mocy swojej popularności w mediach społecznościowych, rozpoczęły poszukiwania dawcy szpiku dla swojego ojca, a także szczerze zachęcały do zasilenia rejestru potencjalnych dawców szpiku fundacji DKMS.

„Miały szansę to zrobić i pomóc mi, ale także pomóc tak wielu innym ludziom, to niesamowite".

- mówił ojciec bliźniaczek.

 

Kevin znalazł dopasowanie w swoim bracie i pomyślnie przeszedł przeszczep. Chociaż jak dodaje, powrót do zdrowia to "trudna droga", jednak ekscytacja i wdzięczność są motorem napędowym, który pomaga Kevinowi powrócić do zdrowia. 

Ava i Leah jednak nie poprzestały na tym i dalej podnoszą świadomość konieczności niesienia pomocy. Teraz wspierają swojego kuzyna - Shane'a. Kiedy chłopiec miał 10 miesięcy, zdiagnozowano u niego SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Bliźniaczki nawiązały współpracę z firmą Nail and Bone. Sprzedają lakier do paznokci, by pomóc zebrać fundusze na terapię kuzyna. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.