Dni wolne za święto w sobotę 2022. Wielu rodziców się zdziwi

Dni wolne za święto w sobotę 2022. Okazuje się, że jeśli dane święto przypada w sobotę, to pracodawca ma obowiązek oddać nam ten jeden dodatkowy dzień. Jednak co w przypadku uczniów? Czy im też należy się dzień wolny od zajęć?

Dni wolne za święto w sobotę 2022. Kiedy możemy skorzystać z dodatkowego dnia wolnego od pracy i co z uczniami? Czy im również należy się wolne od szkoły? Wyjaśniamy.

Zobacz wideo Dlaczego Iga Świątek nie miażdży tak jak przed Roland Garros? Powtarzała tylko: kilka dni wolnego

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dni wolne za święto w sobotę 2022

Rok 2022 nie jest zbyt łaskawy, jeśli chodzi o święta i dni wolne, które przypadają w sobotę. W tym roku taka okazja była tylko raz i to na początku roku. Chodzi oczywiście o 1 stycznia, czyli Nowy Rok, który wypadł w sobotę. Pozostałe święta państwowe, które są dniami wolnymi - przypadają w inne dni tygodnia, aniżeli sobotę.

Zgodnie z przepisami kodeksu pracy święto przypadające w sobotę obniża wymiar czasu pracy o osiem godzin, zatem pracodawca ma obowiązek udzielenia dnia wolnego w innym dniu. Dotyczy to pracowników pracujących od poniedziałku do piątku. Jeśli natomiast pracownik wykonuje pracę w sobotę (zgodnie z harmonogramem), po prostu tego dnia ma wolne. Podobnie ma się z uczniami. Jeśli święto państwowe, które jest dniem ustawowo wolnym i przypada w sobotę - jest dla nich to po prostu dzień wolny. Dzieciom i młodzieży szkolnej nie przysługuje dodatkowy dzień wolny z tej okazji.

Czy przedszkolanka może całować dziecko w usta?Przedszkolanka całuje dzieci na pożegnanie. Rodzice podzieleni

Dni wolne od szkoły - okazji do świętowania będzie całkiem sporo

Do zakończenia roku szkolnego pozostało jeszcze trochę czasu, toteż każdego ucznia ucieszy informacja odnośnie dni wolnych od szkoły. Pierwsza taka okazja nadarzy się już niedługo, bo za dwa dni będziemy świętować Dzień Niepodległości. Święto 11 listopada przypada na piątek, toteż przed uczniami długi weekend. Pozostałe dni wolne to:

  • 23.12 - 01.01 - ferie bożonarodzeniowe 2022,
  • 06.01 - 08.01 (piątek - niedziela) - długi weekend styczniowy (Trzech Króli),
  • 06 - 11.04 - ferie wielkanocne 2023,
  • 29.04 - 03.05 - majówka,
  • 08 - 11.06 - długi weekend czerwcowy (Boże Ciało),
  • 23.06 - zakończenie roku szkolnego 2022/2023,
  • 24.06 - 31.08 - wakacje 2023.

smutne dzieckoDziecko DDD - czym się charakteryzuje? To jest smutny i poważny problem

Więcej o: