To mocne imię ma zaskakująco urocze zdrobnienie. Szkoda, że tylko dwóch chłopczyków je dostało w tym roku

To mocno brzmiące imię ma wyjątkowe i urocze zdrobnienie. Niestety nie jest ono szczególnie popularne wśród przyszłych rodziców. W tym roku zaledwie dwóch chłopców zostało tak nazwanych. Zatem o jakim imieniu mowa? Oczywiście o Romualdzie.

Romuald to naprawdę mocno brzmiące imię. Jednak jego zdrobnienie, takie jak Romuś, czy Romi jest urocze i wyjątkowe. Jednak odchodzi ono do lamusa. Z roku na rok, coraz mniej osób wybiera je dla swojego dziecka. W tym roku zostało tak nazwanych tylko dwójka chłopców. Czy powróci ono na listy tych najpopularniejszy? Czas pokaże.

Zobacz wideo Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Mocne brzmienie i piękne zdrobnienie

Romuald to piękne imię dla wyjątkowego chłopca. Wywodzi się ono z języka germańskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza "tego, który zdobył sławę dzięki swemu panowaniu". Znane jest od dawna, a na nasze ziemie przybyło już w okolicy XIII wieku. Niegdyś rodzice chętnie nazywali tak chłopców, którym pisana była kariera wojskowa.

Chociaż sam Romuald brzmi ciężko i bardzo konkretnie, to imię to również jest idealne dla małego dziecka poprzez swoje zdrobnienie. Najpopularniejszymi, pełnymi ciepła i czułości są: Romualdek, Romualdo, Romek, Romuś, Romualduś, Romi, Romeczek, Romulek, Romko, Romko.

smutne dzieckoDziecko DDD - czym się charakteryzuje? To jest smutny i poważny problem

Introwertyk i indywidualista, a może romantyk? Jaki jest Romuald?

Jeśli wierzyć gwiazdom i astrologii, to Romuald będzie idealnym wyborem imienia dla dziecka, które urodziło się pod znakiem Bliźniąt, Strzelca, Wodnika i Ryb. Wymienione znaki zodiaku dobrze współgrają z wyjątkowym charakterem tego imienia. Otóż osoby noszące to imię są introwertykami, czerpią energię z własnego życia wewnętrznego. Nie potrzebują dużej ilości przyjaciół i znajomych. Romualdowi wystarczy spokojny dom, w którym znajdzie ciche miejsce, gdzie będzie mógł w samotności oddać się przemyśleniom. To też niepoprawny romantyk, który swoją duszę odkrywa tylko przed najbliższymi. 

Dominika Gwit w najnowszej mini sesji z brzuszkiemDominika Gwit pokazuje brzuszek. Fanka: widzę jedną prawidłowość...

Więcej o: