Prezent na mikołajki dla dzieci do 10 zł. Coś dla tych, którzy będą zaciskać pasa przy świątecznych zakupach

Jak wybrać prezent na mikołajki dla dzieci do 10 zł? Wbrew pozorom da się nawet za tak niską cenę zaproponować jakiś przyjemny drobiazg. Które pomysły warto w szczególności brać pod uwagę? Podpowiadamy.

Upominki na Mikołaja dla dzieci nie zawsze muszą być kosztowne

Czy upominki na Mikołaja dla dzieci muszą stanowić poważną pozycję w budżecie? Okazuje się, że niekoniecznie. Można to docenić choćby wtedy, gdy obdarowana ma być spora liczba osób. Niekiedy chcemy sprawić miły drobiazg dzieciom sąsiadów, znajomych lub najmłodszym członkom liczącej wiele osób rodziny. Oczywiście niewielki budżet sprawia, że wybór prezentu jest dość trudny. W praktyce można sobie jednak poradzić i z tym pod warunkiem nieco bardziej kreatywnego podejścia do tematu. 

Kreatywny prezent na Mikołaja dla dziecka

Kreatywny prezent na Mikołaja dla dziecka przy niewielkim budżecie? Z pewnością już za 10 zł można nabyć:

  • miękkie książeczki dla dzieci - kolorowe i ładnie ilustrowane, mogą być nie tylko przyczyną przyjemnego spędzenia czasu, ale także mieć korzystny wpływ na edukację dziecka;
  • niewielkie puzzle - do 10 zł można zakupić nawet bardzo ciekawe egzemplarze nawiązujące do popularnych bajek;
  • ciastolinę do tworzenia figurek - za proponowaną kwotę można nabyć już nawet trzy różnokolorowe tuby bezpiecznej dla zdrowia dziecka ciastoliny;
  • zestaw kredek - zawsze wspierających kreatywność i zdolności plastyczne;
  • klocki drewniane lub układankę edukacyjną - rzeczy w sam raz dla najmniejszych dzieci.

Wszystkie spośród wymienionych prezentów są nie tylko tanie, ale także bardzo korzystnie działają na zdolności dziecka do różnych działań kreatywnych. Dzięki nim rozwój pod tym kątem może być odpowiednio wspierany.

Zobacz wideo Nie tylko Święty Mikołaj. Zobacz, kto rozdaje prezenty w Europie

Prezent na Mikołaja dla dzieci do 10 zł - propozycje dla dziewczynek

Jaki prezent na Mikołaja dla dzieci do 10 zł może być ciekawą opcją? Także w tym przypadku cena nie powinna być wielkim problemem. Za wspomnianą kwotę można nabyć choćby niewielkie elementy wyposażenia sportowego. Przykłady? Choćby skakanka i hula-hop. Takie dwie zabawki mogą z kolei sprzyjać rozwojowi koordynacji fizycznej. Dzieciom zawsze przyda się nieco więcej ruchu. Ciekawym pomysłem może być także niewielka zabawka antystresowa pod postacią gniotka nawiązującego do ulubionego zwierzątka lub postaci z bajki. 

Co na mikołajki dla dzieci do 10 zł? Pomysły dla chłopców

O czym jeszcze warto pomyśleć przy wyborze taniego prezentu? Co kupić na mikołajki dla dzieci do 10 zł? Warto też poznać ciekawe propozycje podarunków dla chłopców. Na co warto postawić? Z pewnością już za 10 zł można kupić dziecku niewielki samochód imitujący prawdziwe auto. Alternatywą może być figurka do zabawy nawiązująca do ulubionego bohatera z bajki. 

Co zrobić, aby dostarczyć dziecku nieco więcej ruchu? Ciekawym pomysłem jeśli chodzi o zabawy zręcznościowe może być podarowanie chłopcu jojo. Na mikołajki można nabyć egzemplarze ze świątecznymi nadrukami. Oczywiście zawsze dobrze widzianymi prezentami mikołajkowymisłodycze. Także one mogą występować w świątecznych opakowaniach. Dzięki temu jeszcze bardziej przyczyniają się do wprowadzenia świątecznej atmosfery.

Zobacz też: Prezent na mikołajki klasowe. Kup drobne upominki zanim ceny poszybują w górę

Więcej o: