Prezent na mikołajki dla 7-latka: gry, klocki, puzzle i wiele innych. Sprawdź, co będzie najlepsze

Prezent na mikołajki dla 7-latka powinien być nie tylko bezpieczny, ale przede wszystkim ciekawy. Nawet walory edukacyjne muszą być podawane tak, aby kojarzyły się dziecku w atrakcyjny sposób.

Prezent na mikołajki dla 7-latka dostosowany do wieku i okoliczności

Jakie cechy powinien mieć prezent na mikołajki dla 7-latka? Podarunek dla dziecka w tym wieku może przysporzyć sporo trudności i stać się wyzwaniem nawet wtedy, gdy nie chodzi o mikołajki. Oczywiście musi on być dostosowany do wieku dziecka tak, aby był bezpieczny i dopasowany do etapu rozwojowego malca. Jednocześnie warto, aby w jakiś sposób mógł być połączony z okresem bożonarodzeniowym. W każdym razie odpadają takie rzeczy, jak choćby rower, który nie jest najlepszym pomysłem na zimowy podarunek.

W tym wieku różnorodnie kształtują się też upodobania dziewczynek i chłopców. W pierwszym przypadku oczywiście sprawdzą się lalki i różnego rodzaju zestawy do ich ubierania lub misie. Wielu chłopców znajdzie zaś upodobanie w różnych modelach samochodów. Jak znaleźć uniwersalny prezent dla malców obojga płci? W zimie można pokusić się o zakup sanek lub różnego rodzaju ślizgaczy dla dzieci. Jeśli zaś boimy się braku śniegu, to zimowym sprzętem dla najmłodszych mogą być pierwsze dziecięce łyżwy.

Co dla 7-latka na Mikołaja? Gry, klocki, puzzle i zestawy kreatywne

Co wybrać dla 7-latka na Mikołaja? Trzeba pamiętać o tym, że pomiędzy dziećmi w wieku 6 a tymi, które ukończyły 7 lat, często są już spore różnice zainteresowań i rozwojowe. Z pewnością dobrymi pomysłami będą:

  • gry familijne i przygodowe, które mogą być bardziej rozbudowane i skomplikowane od tych, które przeznacza się dla młodszych dzieci;
  • klocki o dość dużym poziomie skomplikowania - można znaleźć zarówno modne zestawy dla chłopców, jak i dziewczynek;
  • puzzle o bardzo dużej ilości elementów - w tym wieku dominują jeszcze zestawy związane ze światem bajek, ale coraz częściej pojawiają się takie, które przedstawiają panoramy czy samochody;
  • zestawy kreatywne - można tutaj postawić na zestawy przeznaczone dla dzieci interesujących się konstruowaniem różnych sprzętów lub nawet matematyczne zabawy wprowadzające w świat geometrii poprzez kreślenie figur. Szczególnie ciekawym typem zabawek mogą tu być zestawy doświadczalne.
Zobacz wideo Nie lubisz ozdabiać prezentów? Oto łatwe sposoby na pakowanie [Pracownia Bronka]

Fajny prezent dla 7-latka: zabawki tradycyjne i elektroniczne

Jaki może być fajny prezent dla 7-latka? Oczywiście na rynku można znaleźć duży wybór zabawek tradycyjnych i elektronicznych. Przykładami takich podarunków mogą być choćby:

  • modne lalki;
  • zestawy z samochodami (np. tory do jazdy);
  • zabawki interaktywne dla dziewczynek i chłopców;
  • zabawki i akcesoria elektroniczne np. gry lub słuchawki;
  • zabawki sportowe.

Co na prezent dla 7-latka? Świąteczne akcenty też są ważne

O czym jeszcze trzeba pamiętać? Co będzie najlepsze na prezent dla 7-latka? Zawsze ważne jest to, aby niezależnie od wybranego podarunku sprawić, aby całość dobrze kojarzyła się z okresem świątecznym. Z pewnością bardzo ważne będzie więc takie opakowanie całości, aby dominowały akcenty świąteczne. W środku nie może zabraknąć owoców i słodyczy w świątecznym wydaniu. Mikołajki, dedykowane bombonierki i inne czekoladowe akcenty będą jak najbardziej na miejscu. 

Zobacz też: Dzień Świętego Mikołaja 2022 - kiedy wypada? Odliczanie czas zacząć! Sprawdź, o czym marzą dzieci

Więcej o:
Copyright © Agora SA