Prezent na mikołajki w przedszkolu - wyjątkowe podarunki, które zawsze się sprawdzą

Prezent na mikołajki w przedszkolu musi być dostosowany do wieku dzieci. Drobne upominki są najważniejszym elementem mikołajkowej zabawy, ale nie tylko od nich zależy powodzenie przedsięwzięcia. Ważne jest też umiejętne wprowadzenie dzieci w świąteczną atmosferę.

Mikołajki w przedszkolu - prezenty i świąteczna atmosfera

Jak zorganizować mikołajki w przedszkolu? Prezenty są oczywiście bardzo ważne. Powinny być dobrze przemyślane i nie należy pozostawiać ich na ostatnią chwilę. Jednocześnie warto jednak postawić na budowanie odpowiedniej atmosfery. Jak wprowadzić ją pomiędzy dzieci? Co może w tym pomóc?

  • długotrwałe przygotowania, w których uczestniczą dzieci: chodzi zwłaszcza o dekorowanie sal świątecznymi motywami;
  • wizyta Mikołaja w przedszkolu: istotne jest zwłaszcza perfekcyjne ucharakteryzowanie tej postaci i jej zachowanie w taki sposób, by prezentowała się naturalnie;
  • uczenie najmłodszych okolicznościowych piosenek.

Prezent na mikołajki dla 6-latka - patent na zawsze trafione podarunkiPrezent na mikołajki dla 6-latka - patent na zawsze trafione podarunki

Prezent na mikołajki - przedszkole. Dobry plan to podstawa

Jaki powinien być prezent na mikołajki? Przedszkole jest czasem, w którym dzieci bardzo czekają na podarunki. Dlatego warto je dobrze przemyśleć. Charakter klasowych obchodów sprawia, że konieczne są przemyślane zakupy. Rodzice muszą poświęcić na nie nieco czasu. Najczęściej sugeruje się, aby zakupy takie nie były zbyt kosztowne. Zwykle na podarunek składają się słodycze i owoce oraz jakaś zabawka, która stanowi mikołajkowy ''gwóźdź programu''.  

Zobacz wideo Nie lubisz ozdabiać prezentów? Oto łatwe sposoby na pakowanie [Pracownia Bronka]

Jakie prezenty na mikołajki w przedszkolu? Zabawki dla dziewczynek i chłopców

Jakie prezenty na mikołajki w przedszkolu będą najlepszym wyborem? Wiele zależy od tego, na jaki budżet zgodzą się rodzice. Zabawki dla dziewczynek i chłopców to oczywiście podstawa. Podstawowymi wyborami będą:

  • samochodziki i lalki - prezenty odpowiednio dobrane do wieku, które jednocześnie są klasycznym i lubianym przez dzieci wyborem;
  • zestawy kreatywne dla dzieci - mogą kształtować umiejętności artystyczne lub sprzyjać zdolnościom manualnym i konstrukcyjnym;
  • proste gry karciane lub zręcznościowe takie jak jenga;
  • zestawy puzzli dostosowanych do wieku;
  • figurki i maskotki przedstawiające ulubione postaci z bajek;
  • drobne akcesoria sportowe - piłki do zabawy, skakanki lub hula-hop to również klasyka.

Praktyczne prezenty na mikołajki dla przedszkolaków

Jakie jeszcze prezenty na mikołajki dla przedszkolaków mogą się sprawdzić? Niektóre rzeczy mogą mieć charakter praktyczny lub służyć celom edukacyjnym. Wśród nich ciekawymi opcjami pozostają zawsze takie podarunki, jak zestawy flamastrów lub farb do malowania. Zawsze dużym zainteresowaniem cieszą się np. zestawy z modeliną. Poza tym w ofercie sklepów z upominkami można znaleźć choćby kolorowanki, pięknie ilustrowane książeczki edukacyjne lub poduszki ze świątecznymi nadrukami.

Prezent na mikołajki dla dzieci to zawsze wyjątkowy upominekPrezent na mikołajki klasowe - jak wybrać idealne upominki?

Pomysły na prezent na mikołajki w przedszkolu: świąteczne drobiazgi

O czym jeszcze warto pamiętać jeśli chodzi o pomysły na prezent na mikołajki w przedszkolu? Podstawą jest zadbanie o to, żeby podarunek kojarzył się ze świątecznym i mikołajkowym nastrojem. Już samo opakowanie musi nawiązywać do tego ważnego dla dzieci czasu. Zawsze można postawić na torbę z mikołajkowym motywem zamiast zwyczajnej lub zapakować prezenty w okolicznościową skarpetę. Nie może tu także zabraknąć drobniejszych elementów w postaci słodyczy i owoców. 

Zobacz też: Dzień Świętego Mikołaja 2022 - kiedy wypada? Odliczanie czas zacząć! Sprawdź, o czym marzą dzieci

Więcej o: