Prezent na mikołajki dla 6-latka - patent na zawsze trafione podarunki

Prezent na mikołajki dla 6-latka bywa dużym wyzwaniem dla tych, którzy chcą w ciekawy sposób obdarować dziecko. Warto stawiać na rzeczy, które uczą, bawią i przede wszystkim sprawiają radość.

Ciekawy prezent na mikołajki dla 6-latka dostosowany do wieku? Choćby klocki

Jak wybrać ciekawy prezent na mikołajki dla 6-latka? Możliwości jest oczywiście sporo, ale przede wszystkim trzeba wybrać rzecz dostosowaną do wieku dziecka. Nie jest wielką tajemnicą, że w tym przypadku dziecko rozwija się poprzez zabawę. To wspaniały sposób na to, aby w atrakcyjny dla siebie sposób poznawało świat. Jednocześnie 6 lat to dość wiele do tego, aby można było dostrzec i docenić indywidualne preferencje malca.

Ciekawy prezent na mikołajki dla 6-latka powinien więc wspierać jego rozwój, ale w sposób atrakcyjny dla pociechy. Oczywiście zabawka musi być też bezpieczna i dlatego trzeba stosować się do zaleceń wiekowych pozostawionych przez producenta. Warto pamiętać:

 • Dla chłopców w wieku 6 lat często dobrym rozwiązaniem będą różnego rodzaju klocki konstrukcyjne plastikowe. Wspierają one zdolności manualne i jednocześnie pozwalają na swobodną zabawę. Jednocześnie mogą być pomocne dla rozwoju zdolności do wspólnej zabawy z rówieśnikami. 
 • Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy w wieku 6 lat, powinni być zadowoleni z klocków edukacyjnych i magnetycznych. Umożliwiają one połączenie zabawy z kształtowaniem przydatnych umiejętności.

Prezent na mikołajki dla dzieci to zawsze wyjątkowy upominekPrezent na mikołajki klasowe - jak wybrać idealne upominki?

Co dla 6-latka na Mikołaja? Gry różnego rodzaju, książki i puzzle

Co dla 6-latka na Mikołaja? Zawsze ciekawą opcją dla dzieci w tym wieku będą gry i zabawki różnego rodzaju. Przede wszystkim mogą to być:

 • proste gry zręcznościowe, które wymagają zręczności i są wciągające - dobrym przykładem może być jenga (wyciąganie drewnianych klocków z wieży tak, aby jej nie zniszczyć);
 • gry połączone z pytaniami dotyczącymi różnych dziedzin życia, które są dostosowane dla 6-latka;
 • quizy i gry edukacyjne;
 • proste gry karciane

Co jeszcze może sprawić przyjemność dziecku w wieku 6 lat? Zawsze wśród najlepszych prezentów znajdą się książki i puzzle. Książki dla dzieci w wieku 6 lat można podzielić na kilka kategorii. Obok edukacyjnych mogą to być te, które są pięknie ilustrowane. Nierzadko wprost opowiadające o Bożym Narodzeniu. 

Puzzle dla 6-latka to często zestawy mające nawet 150 - 200 elementów. Niekoniecznie muszą to być rzeczy edukacyjne. Z pewnością radość najmłodszym sprawią puzzle z motywem zaczerpniętym z ulubionej bajki

Zobacz wideo Ciekawostki o Świętym Mikołaju [Pracownia Bronka]

Fajny prezent dla 6-latka: zabawki różnego rodzaju

Z pewnością fajny prezent dla 6-latka stanowią różnego rodzaju zabawki. To bardzo pojemna kategoria i znajdą się w niej rozmaite kategorie podarunków. Wśród nich będą oczywiście:

 • misie i przytulanki;
 • lalki i różnego rodzaju zabawki w formie figurek - także przeznaczone dla chłopców;
 • zestawy kreatywne: w tym ciastolina lub modelina;
 • prezenty muzyczne i emitujące dźwięk rozwijające zdolności dziecka;
 • zabawki elektroniczne;
 • zabawki sportowe;
 • zestawy do kolorowania.

Święty Mikołaj (zdjęcie ilustracyjne)Dzień Świętego Mikołaja 2022 - kiedy wypada? Sprawdź, o czym marzą dzieci

Co na prezent dla 6-latka? Świąteczne motywy

O czym jeszcze warto pamiętać? Co wybrać na prezent dla 6-latka? Przede wszystkim niezależnie od tego, czym będzie główna część podarunku dla malucha, należy pamiętać o mikołajkowym charakterze pakunku. Nie powinno zabraknąć w nim owoców i słodyczy ze świątecznymi motywami. Zawsze warto dodawać drobiazgi podkreślające fakt, że nadchodzi Boże Narodzenie

Zobacz też: Prezent na Mikołaja dla 7-letniego chłopca - najlepsze propozycje

Więcej o: