Nauka zdalna styczeń 2023. Koszmar rodziców powróci? Są mocne argumenty

Nauka zdalna styczeń 2023 - powróci? Obecnie ciężko stwierdzić, jakie będą decyzje władz wielu szkół i samorządów, ale jeśli obecne prognozy się sprawdzą - uczniów czeka powrót edukacji zdalnej. Boją się tego głównie rodzice, którym ciężko jest dzielić czas na opiekę nad dzieckiem i pracę. W sieci krążą mocne argumenty, które jednoznacznie wskazują, że od nowego roku szkoły będą zamknięte. Czy okaże się to prawdą?

Nauka zdalna styczeń 2023? Powrotu czarnego scenariusza, wysłania dzieci do domów i zamknięcia szkół boją się najbardziej rodzice. Ciężko wtedy godzić opiekę nad dzieckiem z pomocą przy nauce i własną pracą zarobkową. Czy koszmar rodziców powróci wraz z nowym rokiem?

Zobacz wideo Śniadanie prymusów. Tosty z pieczonym jajkiem, ciągnącym się, żółtym serem pod beszamelem

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Nauka zdalna styczeń 2023. Argumenty w tej kwestii są jednoznaczne

Czy ziści się czarny scenariusz powrotu nauki zdalnej? Okazuje się, że pomimo zapewnień ministra edukacji, jest to bardzo prawdopodobne. Wszystko związane jest z kryzysem energetycznym i rosnącymi cenami energii. Wiele samorządów już teraz szuka oszczędności, wyłączając np. oświetlenie niektórych ulic. Jednak na tym nie koniec. Niektórzy już teraz myślą o zamknięciu szkół i wysłaniu uczniów na naukę zdalną do domów. Miałoby to nastąpić już niedługo - z początkiem nowego roku. Takiego zdania jest Dariusz Martynowicz, nauczyciel języka polskiego z Małopolskiej Szkoły Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach. Twierdzi on, że nauczanie zdalne zostanie wprowadzone w styczniu 2023 roku, tuż po powrocie uczniów z przerwy świątecznej.

Będą zdalne. W styczniu i na początku lutego. Wszystko dlatego, że wtedy są ferie zimowe. Wprowadzenie nauki zdalnej po pierwsze wprowadza oszczędności, a po drugie uczeń nie traci tak wiele dni, bo są ferie zimowe

- powiedział Martynowicz, którego słowa przytacza portal eska.pl.

Polonista miał udzielić tego komentarza na jednym z popularnych tiktokowych kanałów, nataniel_maturalni - jednak całe konto z niewiadomych przyczyn zostało usunięte.

Temperatura wewnątrz i na zewnątrz - to od niej wiele zależy

Wielu uważa, że nauka zdalna w styczniu 2023 będzie wprowadzona. Ministerstwo edukacji wraz z szefem tegoż resortu obiecuje i zapewnia, że wszystkie publiczne szkoły mają odpowiednie środki, by zapewnić odpowiednią temperaturę, to jednak ziarnko obawy zostało zasiane wśród wielu rodziców.

Zamkniecie szkół i wysłanie uczniów na naukę zdalną jest możliwe zgodnie z zapisem rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach. Wytyczne, które znajdziemy w 18 paragrafie, są jednoznaczne. Otóż placówki szkolne mogą zostać zamknięte, jeśli:

  • temperatura w salach lekcyjnych, gdzie odbywają się zajęcia, będzie niższa niż 18 st. C,
  • na zewnątrz budynku temperatura (mierzona o 21.00 przez kolejne dwa dni) będzie niższa niż -15 st. C.

Ministerstwo edukacji uspokaja rodziców, a szef resortu twierdzi, że jeśli władze danej szkoły będą doprowadzać do temperatury 15 stopni Celsjusza w salach lekcyjnych, która - według przepisów daje możliwość zawieszenia lekcji - wystąpi o zarząd komisaryczny.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.