Dziecko z permanentnym uśmiechem stało się sensacją TikToka. Rzadka choroba zszokowała rodziców

Rodzice z Południowej Australii mają wyjątkowe dziecko - urodziło się z "permanentnym uśmiechem". Dzięki rzadkiej chorobie maluch stał się sensacją w mediach społecznościowych.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Odbieranie noworodka i świeżo upieczonej mamy ze szpitala. Jakie zadania ma tata? Jak ubrać dziecko na podróż?

Cristina Vercher i Blaize Mucha w grudniu 2021 roku stali się rodzicami wyjątkowego dziecka. Maluch przyszedł na świat z rzadkim schorzeniem, które skutkuje "permanentnym uśmiechem". Jak matka powiedziała w rozmowie z Jam Press:

Blaize i ja nie byliśmy na to gotowi. Nie znamy też nikogo innego, kto się urodził z makrostomią. To był dla nas duży szok.

Rodzice podzielili się swoją historią na TikToku, gdzie filmy z wyjątkowym maluchem szybko stały się wiralem.

Permanentnie uśmiechnięte dziecko zszokowało rodziców. Jest to efekt rzadkiej choroby

Permanentny uśmiech u dziecka australijskiej pary jest spowodowany rzadkim schorzeniem genetycznym - makrostomią. To anomalia, która objawia się zbyt szerokimi ustami. Dotknięta tą przypadłością osoba ma rozszczep na końcu ust, co daje wrażenie ciągłego uśmiechu, niczym u filmowego Jokera. Najczęściej rozszczep jest po jednej stronie twarzy, ale ta dziewczynka cierpi na obustronną makrostomię. Nic dziwnego, że rodzice byli mocno zszokowani wyglądem nowo narodzonego dziecka. Dodatkowo lekarz potrzebował kilku godzin, aby postawić ostateczną diagnozę. To przełożyło się na kolejne problemy - szpital ma bowiem niewielką wiedzę i niewielkie możliwości pomocy dla dzieci dotkniętych tych rzadkim schorzeniem

Dziewczynka cierpi na makrostomię. Ma nienaturalnie szerokie usta

Australijska dziewczynka cierpi na makrostomię, która jest leczona wyłącznie poprzez operację. Rozszczepy na twarzy są zamykane chirurgicznie, ale pozostają po tym małe blizny. Rodzice wyjątkowej dziewczynki jeszcze nie wiedzą nic na temat operacji:

Jeszcze nie otrzymaliśmy żadnych szczegółów na temat operacji. Wiemy jedynie, że wiąże się ze zszyciem rozszczepów, co skutkuje niewielkimi bliznami. Wyzwania przed jakimi staniemy po operacji mocno nas niepokoją.
Więcej o:
Copyright © Agora SA