Reakcja adoptowanej dziewczynki zaskoczyła mamę. Ten filmik to wyciskacz łez

Ta sytuacja miała miejsce podczas przyjęcia - niespodzianki, zorganizowanej na cześć zakończenia długiego procesu adopcyjnego. "Mama" dziewczynki postanowiła uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób, wręczając Haley nietypowy i bardzo oryginalny prezent. Jak zareagowała dziewczynka?

Przyjęcie niespodzianka

Pewna kobieta postanowiła zaskoczyć swoją przyrodnią córkę przyjęciem niespodzianką. Przyjęcie miało się odbyć z wyjątkowego powodu, aby oznajmić dziewczynce zakończenie procesu adopcyjnego i wręczyć jej z tego powodu mały prezent. Kobieta i jej mąż przez 5 lat dążyli do tego, aby uzyskać stałą opiekę nad dziewczynką. Proces się ciągnął, droga była trudna i długa. Ostatecznie sędzia w dokumentach napisał wielkimi literami, że w najlepszym interesie dla Haley jest, aby została adoptowana przez taką rodzinę. To nie jest pierwszy raz dla kobiety. Kilka lat wcześniej przeszła już podobny proces adopcyjny. Teraz jest już mamą dwóch niesamowitych dziewczyn i jest z nich niezwykle dumna, jak sama napisała pod filmikiem udostępnionym w serwisie YouTube. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Prezent od "mamy"

Nie ma chyba nic piękniejszego od chęci podarowania kogoś prosto od serca. Tak by czuł się dla nas ważny, doceniony i przede wszystkim kochany. W dniu przyjęcia - niespodzianki, Bridgette, postanowiła pokazać swojej przyrodniej córce jak bardzo ją kocha i ile dla niej znaczy. Haley usiadła na krześle i dostała prezent. Najpierw wyciągnęła pluszową maskotkę, następnie łańcuszek ze specjalną dedykacją, a na koniec dostała papierową kartkę - zmodyfikowany akt urodzenia, z potwierdzeniem zakończenia procesu adopcyjnego. Po tym jak dziewczynka przeczytała tekst na głos zaskoczyła swoją "mamę" reakcją. Wzruszona i zapłakana rzuciła się jej na szyję, nie kryjąc radości. Filmik wyciska łzy.

 

Prawdziwa rodzina niejeden ma wymiar

Ta sytuacja to piękny dowód na to, że nie tylko biologiczni rodzice mogą stworzyć dzieciom prawdziwą i kochającą się rodzinę. Według danych GUS z 2018 roku w Polsce na 192 tysiące zawartych małżeństw rozwiodło się 63 tysiące. Można stwierdzić, że rozpada się co 3 małżeństwo, choć te statystyki nie obejmują par niesformalizowanych. Jedni z nich mają dzieci, inni jeszcze nie. Ale świadczy to o tym, że rośnie również ilość rodzin patchworkowych i adopcyjnych. Decyzja o założeniu nowej rodziny, zwłaszcza w sytuacji gdy są już dzieci z poprzednich związków, jest zawsze trudna, dla każdego. Ale wcale nie znaczy to, że nie jest to niemożliwe, czasem wręcz wskazane do pełni szczęścia i poczucia bezpieczeństwa.

Więcej o: