Mama dziesięciorga dzieci zmieniła imiona dwóm chłopcom. "Byli nazwani na cześć samochodów"

Jest matką dziesięciorga maluchów. Dwójce synów zmieniła imiona, ponieważ "byli nazwani na cześć samochodów". Nowe imię dostała też jedna z córek.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka

Jak podaje serwis The Sun, Elizabeth i jej mąż Ed na początku chcieli mieć tylko troje dzieci, ale ostatecznie młoda mama rodziła aż siedem razy. Po ostatniej, skomplikowanej ciąży rodzice zdecydowali się na adopcję trójki dzieci - dwóch chłopców, a trochę później -  ich siostry. Jednak całej trójce Elizabeth i Ed zmienili imiona, ale zdecydowali się na to zwłaszcza z powodu chłopców. Czemu? Ponieważ "byli nazwami na cześć samochodów".

Mają dziesięcioro dzieci, ale dwóm synom zmienili imiona. "Byli nazwani na cześć samochodów"

Elizabeth i jej mąż Ed zdecydowali się na adopcję dwóch chłopców od razu, jak ich zobaczyli. Niestety ich imiona kompletnie nie spodobały się nowym rodzicom. Chłopcy zostali nazwani po samochodach - Lincoln i Bentley. Jak mówi Elizabeth:

Chłopcy zostali nazwani po samochodach i uważaliśmy, że to bardzo odczłowieczające, że noszą imiona będące nazwami przedmiotów codziennego użytku.

Imiona chłopców zostały zmienione tuż po ich adoptowaniu. Bentley został nazwany Kolbe po św. Maksymilianie Kolbe, księdzu znanym z tego, że dobrowolnie ofiarował życie za innego więźnia w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Rodzice chłopca wspominają, że św. Maksymilian Kolbe jest też patronem narkomanów, co czyni to imię odpowiednim dla dziecka, którego biologiczna rodzina zmaga się z uzależnieniem od narkotyków właśnie. Drugi chłopiec otrzymał imię Justin (wcześniej Lincoln):

Justin oznacza osobę prawą i sprawiedliwą, kim mamy nadzieję, że będzie jako mężczyzna, gdy dorośnie.

Zmiana była dla chłopców dużym wydarzeniem, ponieważ w chwili nadawania nowych imion, mieli odpowiednio trzy i dwa latka.

Rodzice dziesięciorga dzieci zmienili też imię córeczki. To siostra adoptowanych chłopców

Elizabeth i Ed po pewnym czasie adoptowali też siostrę chłopców. Pierwotnie dziewczynka nazywała się Charlee, ale rodzice adopcyjni zmienili jej imię na Charlotte. Biologiczna mama maluchów z początku była przeciwna zmianie imion, ale Elizabeth i Ed wyjaśnili jej swoją decyzję, dzięki czemu zaakceptowała nowe imiona dzieci.

Więcej o:
Copyright © Agora SA