Kiedy zdalne 2022? Rodzice boją się zimą jednego scenariusza. Pierwsze placówki już podjęły trudne decyzje

Kiedy zdalne 2022? Temat powrotu nauki zdalnej powraca coraz częściej zarówno wśród uczniów, ich rodziców, jak i nauczycieli. Okazuje się, że niektóre szkoły już podjęły decyzję o trybie, w jakim będą organizować nauczanie. Nie wszyscy są zadowoleni z takiego rozwiązania.

Kiedy zdalne 2022? Ta fraza kluczowa pojawia się w wyszukiwarkach internetowych dość często. Chociaż obawy przed zamknięciem szkół nie dotyczą wcale powrotu pandemii COVID-19, a raczej kłopotów z odpowiednim ogrzaniem szkół. Jak na razie aura za oknem jest dość łaskawa, ale wiele placówek już teraz podjęło trudne decyzje.

Zobacz wideo Czeka nas zima z drogą energią? „Państwo ma jeszcze szanse zbudować rezerwy węgla"

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kiedy zdalne 2022? Niektóre placówki podjęły już trudne decyzje

Widmo powrotu nauki zdalnej ciąży nad wieloma placówkami szkolnymi. Zamknięcie szkół i wysłanie dzieci oraz młodzież na naukę do domów miałoby się odbywać głównie zimą, z powodu niskich temperatur. Chodzi o rosnące ceny związane z ogrzewaniem, co zmusza do wprowadzenia rozwiązań, które pomogą przetrwać ten trudny czas. Niektóre szkoły, zabezpieczając się na przyszłość, już teraz podjęły trudne decyzje.  

Jak podają reporterzy Radia ESKA, wśród pierwszych placówek, które oficjalnie zmieniły tryb nauczania zimą, są:

  • krakowska Akademia Sztuk Teatralnych, która ogłosiła całkowite przejście na naukę zdalną,
  • Uniwersytet Jagielloński, który zdecydował się na częściowe nauczanie zdalne.

Już jakiś czas temu wspominaliśmy o Łódzkiej Szkole Filmowej, która również zdecydowała się na zawieszenie nauki na cały styczeń. Ma to związek z wysokimi rachunkami za ogrzewanie. Studenci jednak nie będą uczyć się w trybie zdalnym, ponieważ specyfika zajęć wymaga ich obecności. Zostanie im po prostu wydłużona przerwa semestralna, która potrwa od świąt, do końca stycznia.

Nauczanie zdalne zimą. Jaka musi być temperatura na zewnątrz, aby wysłać uczniów do domu?

Władze samorządów oraz dyrektorzy placówek szkolnych myślą coraz częściej o wysłaniu dzieci na naukę zdalną do domów. Wprowadzenie tego typu rozwiązania daje im zapis rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach. Wytyczne, które znajdziemy w 18 paragrafie, są jednoznaczne. Otóż placówki szkolne mogą zostać zamknięte, jeśli:

  • temperatura w salach lekcyjnych, gdzie odbywają się zajęcia, będzie niższa niż 18 st. C,
  • na zewnątrz budynku temperatura (mierzona o 21.00 przez kolejne dwa dni) będzie niższa niż -15 st. C.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.