Czy 2 listopada 2022 jest wolny od szkoły? Rozwiewamy wątpliwości uczniów

Czy 2 listopada 2022 jest wolny od szkoły? To pytanie pojawia się bardzo często wśród zapytań w wyszukiwarkach internetowych. Niestety nie mamy dobrych wiadomości. Jest to tzw. Dzień Zaduszny, czyli odprawiane są modły za dusze w czyśćcu cierpiące i wszyscy wracają do swoich codziennych obowiązków. Dorośli do pracy, a dzieci do szkoły. Zatem nie jest to dzień wolny od nauki, ani pracy.

Czy 2 listopada 2022 jest wolny od szkoły? Otóż tego dnia, wszyscy wracają do swoich codziennych obowiązków. Dzień Zaduszny zgodnie z Kodeksem Pracy nie jest wolny od pracy, toteż dorośli muszą tego dnia pojawić się w pracy (chyba że wzięli urlop), a dzieci w szkole.

Zobacz wideo Julia Wieniawa "odgruzowuje się" po świętach. Pochwaliła się efektami zabiegów

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Czy 2 listopada 2022 jest wolny od szkoły? Wyjątek potwierdza regułę

W listopadzie są dwie czerwone kartki w kalendarzu, które oznaczają dni wolne zarówno od pracy, jak i szkoły. Są to: 1 listopada (Wszystkich Świętych) oraz 11 listopada (Święto Niepodległości). Toteż, chociaż 2 listopada wspominane są wszystkie zmarłe osoby, tzw. Dzień Zaduszny - to ustawodawca nie przewidział wolnego. Wszyscy wracają do swoich obowiązków. Jednak niektórzy dyrektorzy szkół, dało uczniom wolne. Skorzystali z tzw. dni dyrektorskich, czyli puli dni wolnych od nauki, ale nie od zajęć. Ich ilość została ustalona przez rozporządzenie MEN i różni się od typu placówki. Dla szkół podstawowych jest to 8 dni w trakcie roku szkolnego. Dyrektorzy liceów ogólnokształcących i techników, mają już do dyspozycji 10 dni. W szkołach branżowych, policealnych i centrach kształcenia zawodowego, do wykorzystania jest 6, a w szkołach specjalnych przysposabiających do pracy, tylko 4.

Zatem jeśli wyjątkowo 2 listopada dla uczniów jest dniem wolnym - to takową informację powinni otrzymać odpowiednio wcześniej. W pozostałych przypadkach dzień ten nie jest wolny od szkoły. 2 listopada szkoły, przedszkola i żłobki pracują normalnie, a dzieci wracają do codziennych zajęć.

Dziewięciolatek pojechał do galerii handlowej.Zaginął 9-letni chłopiec. Policjantka zobaczyła, jak wsiada do autobusu

Dni wolne od szkoły. Na horyzoncie długi weekend

Chociaż dla zdecydowanej większości uczniów, 2 listopada jest dniem odbywania się normalnych zajęć szkolnych, to pocieszającą informacją jest to, że na horyzoncie długi weekend. Za niecałe dwa tygodnie będziemy celebrować Dzień Niepodległości, który w tym roku przypada na piątek, co oznacza, długi weekend.

Pozostałe dni wolne w roku 2022/23 to:

  • 23-31 grudnia 2022 - przerwa świąteczna na Boże Narodzenie.
  • 1 stycznia 2023, niedziela - Nowy Rok

Ferie zimowe:

  • 16-19 stycznia 2023 - ferie zimowe, województwo: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
  • 23 stycznia - 5 lutego 2023 - ferie zimowe, województwo: podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 30 stycznia - 12 lutego 2023 - ferie zimowe, województwo: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 13 - 26 lutego 2023 - ferie zimowe, województwo: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
  • 6-11 kwietnia 2023 - wiosenna przerwa świąteczna
  • 1-3 maja 2023 - majówka
  • 8 czerwca 2023, czwartek - Boże Ciało
  • 24 czerwca - 31 sierpnia 2023 - przerwa wakacyjna.

Dziewczynka"Pełna wdzięku" to imię uwielbiane przez rodziców. Wciąż jest popularne

Więcej o: