Urocze, rzadko nadawane imię chłopięce zyska na popularności? Agnieszka Włodarczyk nazwała tak synka

Agnieszka Włodarczyk nadała synkowi urocze i zarazem rzadkie imię. Czy stanie się ono dzięki temu bardziej popularne?

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów

Wybranie dziecku imienia to ważna decyzja rodziców. Wielu decyduje się na rzadkie imię, aby wyróżnić pociechę, tak jak Agnieszka Włodarczyk. Aktorka wybrała dla synka piękne i rzadkie imię - Milan. Czy jej wybór sprawi, że znacząco zyska ono na popularności? Rodzice często sugerują się w wyborze imienia dla dziecka modą i podpatrują znane osoby.

Milan to urocze i rzadkie imię. Nosi je synek Agnieszki Włodarczyk

Milan jest dość rzadkim imieniem w Polsce- jak podaje portal jakie imię.pl, obecnie nosi je 5914 osoby, w tym 5911 mężczyzn oraz trzy kobiety. To daje 188 miejsce pod względem popularności w Polsce oraz 61 miejsce w kategorii najczęściej wybieranych imion męskich przez trzy ostatnie lata. 

Czy wpłynął na to fakt, że synek Agnieszki Włodarczyk nosi imię Milan? Dużo wskazuje, że tak. W 2020 roku to imię nadano 479 razy, a w 2021 (rok urodzenia synka aktorki) - już 574. Natomiast w pierwszej połowie bieżącego roku nadano je już 309 razy. 

Milan to piękne i rzadkie imię. Ma też urocze znaczenie 

Gdy Agnieszka Włodarczyk poinformowała w mediach społecznościowych o nazwaniu synka Milan, wśród pochwał, były też krytyczne komentarze. Aktorka podzieliła się też krótkim, acz obszernym wyjaśnieniem znaczenia imienia Milan. To imię słowiańskie, wywodzące się od słowa "Mił", czyli miły. Może też być związane z rzymskim słowem "aemulus", oznaczającym "tego, który rywalizuje, zazdrośnika" i jest związane z rzymskim rodem Aemiliuszy. Dodała też, że imię Milan nosi synek Shakiry i Gerarda Pique.

Więcej o:
Copyright © Agora SA