Czy 31 października jest wolny od szkoły? Nie każdy uczeń może liczyć na odpoczynek w długi weekend

Czy 31 października jest dniem wolnym od szkoły? Jak się okazuje, nie dla każdego ucznia. To powinni wiedzieć zwłaszcza rodzice.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Długi weekend listopadowy w 2022 roku zaczyna się na koniec października - trwa od 29 października do 1 listopada. O ile sam weekend i Wszystkich Świętych są dniami wolnymi od szkoły, to poniedziałek, 31 października już niekoniecznie. Dlaczego? Wyjaśniamy niejasności.

Pusta sala lekcyjna31 października wolny od szkoły? Nie wszystkie dzieciodpoczną od placówki

Czy 31 października jest dniem wolnym od szkoły? To zależy od placówki

O tym, czy poniedziałek 31 października jest dniem wolnym od szkoły zależy od dyrektora placówki. Oficjalnie ten dzień jest zwykłym dniem i normalnie mogą się odbyć zajęcia, ale w wielu szkołach nie będzie lekcji. Dlaczego? Ponieważ mogą zostać wykorzystane tzw. dni dyrektorskie, czyli dodatkowe dni wolne od zajęć, ale ostateczna decyzja należy do dyrektora. Jednak brak lekcji nie oznacza automatycznie, że placówka jest zamknięta. Rodzice mogą zwrócić się do szkoły z prośbą o opiekę nad dzieckiem.

Znicze, zdjęcie ilustracyjne31 października - czy dzieci muszą iść do szkoły? Wyjaśniamy, czy to dzień wolny od zajęć

Czy 31 października jest wolny od szkoły? Rodzice muszą to wiedzieć

W wielu szkołach 31 października będzie dniem wolnym od zajęć. Ale to nie znaczy, że rodzice muszą zostać z dzieckiem w domu lub szukać mu opieki. W takim przypadku szkoła ma obowiązek zapewnić uczniowi opiekę, np. na świetlicy. W tym celu rodzice muszą złożyć wcześniej specjalny wniosek o zapewnienie dziecku opieki na ten dzień. Skąd wziąć formularz? Najczęściej znajduje się on na stronie internetowej szkoły, ewentualnie mogą go wziąć z sekretariatu. Trzeba tylko pamiętać, że szkoła zapewnia opiekę tylko w określonych godzinach, zazwyczaj od ósmej rano do 15 - 15.30 i nie funkcjonuje wtedy stołówka. Posiłek na ten czas muszą zapewnić dziecku rodzice. 

Więcej o: