500 plus stoi, a inflacja galopuje. Polacy chcą świadczenia "tylko dla najbardziej potrzebujących"

Inflacja galopuje bezustannie, a kwota 500 plus nie wzrasta. Coraz częściej mówi się o konieczności zmiany w wypłacie świadczenia. Polacy chcą, aby było otrzymywali je tylko najbardziej potrzebujący Polacy.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co oprócz 500 plus rodzicom oferuje państwo?

Od dawna wiele osób mówi o tym, że obecna wartość 500 plus ma się nijak do ciągle rosnących cen. Pojawiło się mnóstwo głosów za tym, aby wprowadzić zmiany w wypłatach świadczenia. Fundacja IBRiS (Instytut Badań Rynkowych i Społecznych) przeprowadziła ostatnio sondaż dla "Rzeczpospolitej". Wynika z niego, jakich zmian w świadczeniu oczekują Polacy.

Polacy chcą, aby 500 było "tylko dla najbardziej potrzebujących". Szczególnie w dobie inflacji

Jak wynika z sondażu IBRiS, prawie połowa Polaków (44 procent) chce, aby świadczenie 500 plus było wypłacane "tylko najbardziej potrzebującym". Nieco mniejsza grupa respondentów (28 procent) stwierdziła, że zasady wypłacania 500 plus powinny być takie, jak dotychczas. Tylko 15,4 procent badanych uznało, że lepszym pomysłem byłoby podniesienie kwoty zasiłku na dzieci. Z kolei za całkowitą likwidacją świadczenia opowiedziało się tylko 11,2 procent respondentów. Pozostali nie mieli zdania na ten temat.

500 plus. Co będzie dalej ze świadczeniem?

W tej chwili nie wiadomo czy i co się zmieni w wypłatach 500 plus. W czwartkowym wydaniu programu Radia ZET gościła Magdalena Rzeczkowska, minister finansów, która jasno wypowiedziała się na temat waloryzacji 500 plus:

Absolutnie nie. Nie ma takiej przestrzeni i nie ma takich planów. Mamy inne wyzwania - obronność, bezpieczeństwo energetyczne i finansowe Polaków to są priorytety.
Więcej o: