Szkolne "kwiatki" przy odpowiedzi. "DJ Jankiel, wojna o implanty i świątynia dymania"

Jak wielką kreatywność mają uczniowie, szczególnie jeśli chodzi o testy, czy sprawdziany, zapewne wie niejeden nauczyciel. Nie raz sprawdzanie pisemnych prac przyprawiło belfrów nie tylko o ból głowy, ale często również o niekontrolowany wybuch śmiechu.

Jeden z bohaterów "Pana Tadeusza", żyd Jankiel, który przygrywał poloneza na cymbałkach, często nazywany jest przez uczniów DJ Jankielem. Wojna o Inflanty pomylona z implantami, a świątynia dumania, gdzie lubiła przebywać Telimena, w czasie jednej z kartkówek stała się świątynią dymania. Na co jeszcze wpadła pomysłowa młodzież szkolna?

Zobacz wideo "Co jest złego w tym, że uczeń sprawdzi coś w internecie? Kwestia, żeby umiał zweryfikować znalezione informacje"

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pomyłki uczniów, które rozbawiły do łez nauczycieli

Wszyscy doskonale wiemy, jak stresujące mogą być ustne odpowiedzi, kartkówki, czy duże sprawdziany. Jednak nauczyciele muszą zweryfikować wiedzę uczniów, toteż ich częstą praktyką są właśnie pisemne formy wypowiedzi, np. ze znajomości lektury. Tutaj prawdziwym hitem okazuj się być "Pan Tadeusz". Wielu młodych ludzi nie rozumie XIX-wiecznego języka tej epopei narodowej. Wszak dwanaście ksiąg pisanych wierszem, trzynastozgłoskowym aleksandrynem polskim nie są łatwe do przebrnięcia. Stąd też dużo kuriozalnych pomyłek, którymi nauczyciele chętnie dzielą się w sieci.

Okazuje się, że uczniowie notorycznie mylą żyda Jankiela, który w czasie zaręczyn Tadeusza i Zosi przygrywał na cymbałkach poloneza. Dla wielu z nich to po prostu DJ Jankiel. Różnica co prawda mała, bo jeden i drugi ma wiele wspólnego z muzyką, ale niestety znacząca.

To rozwiązanie pomoże łatwo zapiąć dziecko w foteliku.Trik w foteliku samochodowym, o którym nie wie większość rodziców

Kolejnym szkolnym kwiatkiem jest owa świątynia dumania. Telimena udawała się tam, aby w samotności móc podumać, czyli po prostu przemyśleć pewne kwestie. Natomiast co mogła robić w świątyni dymania? Zapewne wiedzą to tylko autorzy szkolnych klasówek.

W "Panu Tadeuszu" opisano koncert Natenczasa Wojskiego

- podaje jedna z naszych czytelniczek, nauczycielka języka polskiego.

Okazuje się, że nie tylko język polski jest bogaty w szkolne "kwiatki". Jeden z nauczycieli historii również pochwalił się pomysłowością swoich uczniów. Omawiali oni wcześniej temat wojen o Inflanty, czyli historię konfliktów pomiędzy państwem polsko-litewskim, a Szwecją, Danią i Rosją.

Mój uczeń nazwał wojnę o Inflanty, wojną o implanty

- pisze jedne z naszych czytelników.

Rzeka Ogra, Wielkopostna wyżyna

- napisał jeden z uczniów.

To akurat pomyłki z geografii. Chociaż trudno w atlasie znaleźć te rejony (może dlatego, że nie istnieją), to nic nie stało na przeszkodzie, aby opisać je na kartkówce.

Położna Tylah tłumaczy, dlaczego nie warto bać się zrobienia kupy podczas porodu"To przywilej móc cię podetrzeć". Położna pokazała wideo

Więcej o: