Tata uważa, że wybrał idealne imię dla swojego dziecka. Kierował się przy tym 12 zasadami

Wybór idealnego imienia dla dziecka nie zawsze jest łatwym zadaniem. Dla wielu przyszłych rodziców to bardzo trudne zadanie, gdyż musi ono nie tylko ładnie brzmieć, czy posiadać wyjątkowe znaczenie, ale pasować do nazwiska. Jeden z ojców podszedł do tego zadania dość poważnie i spisał 12 zasad, którymi się kierował przy wyborze imienia dla swojego dziecka.

Kiedy okazało się, że bloger Nick Winter i jego partnerka Chloe spodziewają się dziecka, od razu zaczęli szukać idealnego imienia. Jednak w tej kwestii nie mogli dojść do kompromisu, toteż przyszły tata stworzył specjalną listę 12-stu zasad, która miała im to ułatwić.

Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wybór imienia dla dziecka. 12 zasad przyszłego ojca

Kiedy przyszli rodzice nie mogli porozumieć się w kwestii wyboru imienia dla swojego dziecka, pomógł pewien algorytm. Zamiast przeglądać księgi imion i notować każde imię, które wpadło im w oko, postanowili zbudować listę specjalnych zasad.

Przyszły tata, zamiast zawierzyć intuicji, czy przeczuciu w wyborze idealnego imienia, postanowił postawić na matematyczny algorytm, który umożliwiłby mu, podjecie decyzji. Stworzył specjalną internetową, aby uszeregować typy imion przy użyciu 12-stu różnych kryteriów rankingowych.

Umieszczasz wszystkie imiona w kolejności od najładniejszego do najgorszego, a następnie wskazujesz swoje osobiste preferencje za pomocą przycisków - TAK lub NIE. Twój partner może polubić lub odlubić dane imię. Z przygotowanej listy wybrałem 76 imion, Chloe natomiast wybrała 81

- opowiadał Nick, przyszły tata.

Para następnie przyjrzała się nawzajem swoim wyborom i udało im się zmniejszyć całkowitą liczbę imion do 15-stu. Tak przygotowaną listę przyczepili do drzwi lodówki, aby "osłuchać się" z nimi i wybrać tylko dwa. Tutaj pomocne okazało się 12-ście zasad, które stworzyli, aby wybrać idealne imię. Przedstawia się ona następująco:

  1. Wymowa - odrzucane są te imiona, które mogą sprawić trudności w wymowie (np. te z literą R);
  2. Podobieństwo - odrzucane są wszystkie imiona, które brzmią podobnie do innych;
  3. Ponadczasowość - wykluczane są wszystkie imiona staromodne, popularne obecnie lub, które były modne w przeszłości;
  4. Trafność - odrzucane są rzadkie imiona;
  5. Powszechność - odrzucane są imiona, które są bardzo powszechne;
  6. Biblijność - odrzucane są imiona, które pochodzą z Biblii;
  7. Długość - odrzucane są imiona z wieloma literami lub wieloma sylabami;
  8. Recytowalność - odrzucane są imiona, które nie są łatwe do przeliterowania na głos;
  9. Krótkie pseudonumy - odrzucane są imiona, które mają krótsze wersje pseudonimów;
  10. Długie pseudonimy - odrzucane są imiona, które są pseudonimami dłuższych imion;
  11. Orientalność - odrzucane są nazwy, które byłyby trudne do wymówienia dla niektórych społeczności z powodu nieznanych zbitek spółgłoskowych i innych wzorców dźwiękowych;
  12. Płciowość - odrzucane są imiona, które nie określają płci dziecka. 
Każdego dnia patrzyliśmy na lodówkę i usuwaliśmy jedno, aż pozostały tylko cztery, a potem ostatecznie tylko dwa: Hazel i Max. Ostatecznie dziecko otrzymało imię Max, ponieważ urodził się chłopiec

- opowiadał sprytny tata, który pochwalił się swoim sposobem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.