Mama przez miesiąc nie myła noworodka i zdradziła "dobroczynne efekty". Ludzie obrzydzeni "Śmierdział"

Dwudziestoczteroletnia mama wyznała, że przez cztery tygodnie po narodzinach swojego synka, nie kąpała go. Nie chciała zmywać mazi porodowej, która jest według niej doskonałą ochroną dla noworodka.

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Pierwsze chwile z dzieckiem w domu bywają dla wielu rodziców bardzo stresujące. Dopiero uczą się nowej roli, nabierają wprawę w pielęgnacji maluszka. Dla niektórych szczególnie dużym wyzwaniem bywa kąpiel noworodka. Nie mają pewności, czy woda ma odpowiednią temperaturę, czy wybrali odpowiednie mydło, boją się, ze maluszek się przeziębi. Takich problemów postanowiła uniknąć Shahnta Hoare, która na TikToku prowadzi konto o nazwie shahnta_hoare. Kiedy na świat przyszło jej czwarte dziecko, zdecydowała się go przez jakiś czas w ogóle nie kąpać.

Lekarz pokazał dziecko w czepku urodzoneDziecko urodziło się w czepku. Lekarz pokazał moment przecięcia pęcherza

Mama przez miesiąc nie myła dziecka

Shahnta mieszka w Silverdale w stanie Washington, jej najmłodsze dziecko - synek Ozzy - przyszło na świat na początku maja. 24-letnia mama wyznała na TikToku, że był to bardzo intensywny, ale szybki poród. Od tego czasu regularnie zamieszcza filmiki, na których z innymi mamami dzieli się swoim doświadczeniem. Na jednym z nich przyznała, że przez pierwszy miesiąc życia Ozziego nie myła go. 

Właściwie nie kąpaliśmy się przez pierwszy miesiąc. To, co widzicie na nagraniu z domowego porodu, pozostało na nim, dopóki naturalnie się nie starło

- powiedziała. Zdradziła też "dobroczynne" efekty wynikające z braku kąpieli dla organizmu dziecka.

To pomaga noworodkom regulować temperaturę ciała, tworzy barierę ochronną, działa antybakteryjnie

- dodała.

Zobacz wideo Sen noworodka, czyli w jakiej pozycji ułożyć dziecko i dlaczego ascetyczne łóżeczko jest najbezpieczniejsze?

Internauci obrzydzeni

Pod nagraniem 24-letniej mamy pojawiło się wiele komentarzy internautów. Wiele użytkowniczek TikToka pochwaliło Shahntę, przyznało, że także w czasie pierwszych tygodni nie kąpały swoich maluszków, były wręcz zrozpaczone, gdy położne w szpitalu je do tego nakłaniały. Inne jednak były zszokowane i obrzydzone.

Nie zaczął śmierdzieć? Mój śmierdział
Nie mogłam znieść zapachu mojej córeczki, kiedy się urodziła, prawie się krztusiłam
Nie wyobrażam sobie nic gorszego
Brzmi dramatycznie
Nawet zwierzęta myją dzieci po porodzie
To jakiś żart?
Nie ma mowy!
Rozumiem, ze można nie kąpać dziecka od razu, ale dopiero po miesiącu? Nie!
Rozumiem najwyżej tydzień, ale nie miesiąc! Dziecko zacznie śmierdzieć!

Mówili, że włosy jej dziecka wypadną. Pokazała jak teraz wyglądaMówili, że włosy jej dziecka wypadną. Pokazała, jak teraz wygląda. "Jest przepiękna"

Więcej o: