Kazimierz ma korzenie starosłowiańskie i pochodzi od imienia Kazimir. Składa się z dwóch członów "kazi" oznaczające "niszczenie czegoś", "psucie" oraz "mir", co znaczy "pokój". Zatem imię Kazimierz tłumaczone jest na dwa sposoby. Pierwszy jako "ten, który niszczy pokój" oraz drugi "ten, który niszczy sławę wroga.
Kazimierz jest osobą, która od małego wyróżnia się predyspozycjami przywódczymi. Nie poddaje się wpływom, groźbom i namowom innych, jest też bardzo uparty. Choć, działają na niego subtelne rozmowy i argumenty. Jest niezwykle łasy na komplementy i pochwały. Jeśli już komuś zaufa to na zawsze, bardzo oddany bliskim i przyjaciołom. To człowiek, który nie lubi nudy i stagnacji. Ciągnie go do podróży, poznawania świata i ludzi. Ważna jest dla niego samorealizacja, a rywalizacja dodaje jego życiu smaku. Choć wykazuje się odwagą i brawurą to jest nieco wrażliwy, szczególnie przeżywa gdy spotykają go niepowodzenia i porażki. Szuka w życiu zrozumienia, sam jest opiekuńczy i chętnie pomaga innym.
Imieniny: 4 marca, 22 marca, 12 czerwca
Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Zdrobnienia: Kazek, Kazik, Kazio, Kaziu, Kazulek, Kaziunio, Kaziutek, Kazilek, Kaziczek, Kazeczek, Kaziuś, Kaźko, Kaziuk, Kazimier, Kaz, Kazitek, Kazimier, Kazmir, Ziutek
Gdy Kazimierz wybierze sobie ścieżkę zawodową konsekwentnie trzyma się założonego planu. Jest zorganizowany, pracowity i wyróżnia się samodyscypliną. Bywa jednak bardzo uparty i kiedy już coś wymyśli nie lubi zmieniać planów, ani korzystać z pomysłów i podpowiedzi innych osób. Bardzo przeżywa kiedy coś idzie nie po jego myśli lub gdy zdarzają mu się porażki. Wszelkie sukcesy zawdzięcza oddaniu pracy i sprawie, mniej życiowemu szczęściu. Dobrze się czuje zarządzając i kierując grupą ludzi oraz w pracy wymagającej szybkiej mobilizacji. Sprawdzi się także na stanowiskach, takich jak: menedżer, kierownik, reżyser, budowniczy, strażak ratownik, aktor, żołnierz, sportowiec, polityk, urzędnik, policjant.