Krótkie, biblijne imię dla chłopca wciąż w TOP 20. Jest ponadczasowe

Rodzice, którzy szukają idealnego imienia dla swojego dziecka, kierują się nie tylko modą, czy aktualnymi trendami, ale także ponadczasowością. Takim imieniem jest Adam. To biblijne imię, w języku hebrajskim oznacza "rolę". W Biblii słowo "adam" (celowo małą literą) używane jest w znaczeniu "człowiek". Był on przecież pierwszą istotą, którą stworzył Bóg.

Krótkie, biblijne imię dla chłopca wciąż znajduje się w TOP 20. Jest nie tylko ponadczasowe i uniwersalne, ale posiada wyjątkowe znaczenie, czym zjednuje sobie serca przyszłych rodziców. Adam zatem będzie idealnym wyborem dla tych, którzy swojemu nowo narodzonemu dziecku chcą nadać klasyczne imię, znane na całym świecie.

Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Krótkie, biblijne imię dla chłopca - oznacza "rolę"

Imię Adam wywodzi się z języka hebrajskiego, a w bezpośrednim tłumaczeniu oznacza "rolę". W Biblii występuje nader często, nie tylko jako bohater jednej z wielu przypowieści, ale również w odniesieniu "adma jako człowieka".

Adam to też pierwsza istota stworzona przez Boga, który wygnany z raju, wraz z Ewą, dał życie całemu ludzkiemu istnieniu.

Według statystyk, w pierwszej połowie 2022 roku imię Adam otrzymało 1622 nowo narodzonych chłopców, co daje mu zaszczytne 11. miejsce w rankingu najczęściej nadawanych imion.

Słowny, oddany, pomocny, a przede wszystkim szalony

Adam to mężczyzna twardo stąpający po ziemi. Nie lubi gdybania i zbyt długiego zastanawiania się. On po prostu działa. Nie zawsze na dobre mu to wychodzi, ale jego szczerość i przyjazne usposobienie pomagają mu zjednywać sobie ludzi. To doskonały przywódca i lider. Dobrze odnajduje się na kierowniczych stanowiskach. Jest słowny, pomocny, a przy tym równie często szalony. Powodzenie w życiu zawodowym, nie zawsze idzie w parze z tym uczuciowym. Adam to idealista, który długo szuka swej wybranki serca, odrzucając zaloty innych kobiet. Ma duszę niepoprawnego romantyka.

Adam swoje święto, czyli dzień imienin, obchodzi 6 kwietnia, 16 maja, 12 czerwca, 9 września, i 24 grudnia. Jednak najbardziej popularną datą jest ta grudniowa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.