To krótkie imię rzymskiej bogini jest jak polska Grażyna. Nadano je 314 dziewczynkom

To imię ma boskie pochodzenie, a dziewczynki, które je noszą obdarzone są niezwykłą intuicją, mają artystyczne dusze i niezliczone pokłady energii. Polsce nie jest jeszcze zbyt popularne. W 2022 roku zostało tak nazwanych 314 dziewczynek.

Pochodzenie i znaczenie imienia Gaja

Istnieją dwie wersje, które tłumaczą pochodzenie tego imienia. Według jednej z nich pochodzi od jednej z mitologicznych postaci, bogini Matki - Ziemi. Hipoteza druga mówi, że imię Gaja to żeński odpowiednik imienia Gajusz. To z kolei pochodzi od łacińskiego słowa "gaudeo", co oznacza "cieszę się", "cieszący rodziców". Według Rady Języka Polskiego imię Gaja, to również nieoficjalny odpowiednik imienia Grażyna. 

Charakterystyka imienia

Gaja to silna, zdecydowana i ambitna kobieta. Indywidualistka z silnie rozwiniętą intuicją i magnetyczną osobowością. Jest pewna siebie, zna swoją wartość i nie ma potrzeby nic nikomu udowadniać. Odznacza się wolną, artystyczną duszą. To marzycielka, która ceni kontakt z naturą, dlatego dużo łatwiej odnajduje się na wsi niż w centrum wielkiego miasta. Chociaż bycie w towarzystwie także jej służy. Jest wygadana, pełna energii i często znajduje się w centrum zainteresowania. Nie przykłada wielkiej wagi do rzeczy materialnych, dużo bardziej zależy jej na pielęgnowaniu relacji z bliskimi, rozwijaniu swoich pasji i talentów niż do pieniędzy. Ma wielkie serce i zawsze można na nią liczyć. Olbrzymią troską otacza zwierzęta. Gaja to niebanalna osobowość, oryginalny charakter i naturalny autorytet.

Imieniny: 28 lutego, 10 marca, 22 kwietnia, 27 września

Więcej interesujących treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zdrobnienia: Gajka, Gajunia, Gajusia, Gajuchna, Gaiś, Gaik, Gajuchna, Gainka, Gaga, Gaj, Gajeczka,  Gajcia, Gainka, Gajunka, Gania, Gajula, Kaja, Kajka

Predyspozycje zawodowe

Gaja to wulkan energii, bywa niecierpliwa chce mieć wszystko na "już", wykonane "tu i teraz". Nie lubi czekać, potrafi wiele poświęcić i bardzo się napracować jeśli chce osiągnąć sukces. Nie boi się podejmować spontanicznych i ryzykownych decyzji, umiejętnie wykorzystuje szanse, które podsuwa jej los. Potrafi motywować innych, inspirować ich i zachęcać do poszerzenia własnych kompetencji. Sama jest bardzo inteligentna i nie cierpi kiedy ktoś ją wykorzystuje. Świetnie sprawdzi się w zawodach wymagających kreatywności i ambicji oraz na takich stanowiskach, jak: weterynarka, biolożka, lekarka, szefowa, naukowczyni, wynalazczyni, fotografka, dziennikarka, inżynierka.

Sławne imienniczki:

  • Gaia Bolognesi - włoska aktorka dubbingowa
  • Gaia Cauchi - maltańska piosenkarka
  • Gaia de Laurentiis - włoska aktorka
  • Gal Gadot - izraelska aktorka, modelka
  • Gaia Gozzi - włoska piosenkarka
  • Gaja Grzegorzewska - polska pisarka, autorka kryminałów
  • Gaja Kołodziej - polska pisarka
  • Kaya Scodelario - brytyjska aktorka, modelka
  • Gaia Weiss - francuska aktorka, modelka
  • Gaja Kuroń - polska opozycjonistka
Więcej o: