Program 500 plus porażką PiS? Z ust Kaczyńskiego padły wymowne słowa. "To samo nie zadziałało"

Czy program 500 plus jest porażką PiS? Podczas spotkania z mieszkańcami Częstochowy Kaczyński skomentował krótko: "To samo nie zadziałało". Zasugerował też, co mogłoby pomóc.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Co oprócz 500 plus rodzicom oferuje państwo?

Program 500 plus istnieje od 1 kwietnia 2016 roku. Środki że świadczenia są ogromnym wsparciem dla wielu polskich rodzin, ale są też coraz większym problemem dla polskiego budżetu. Jarosław Kaczyński spotkał się w sobotę, 15 października z mieszkańcami Częstochowy. Podczas spotkania odniósł się do programu 500 plus i dzietności w Polsce.

Czy program 500 plus to fiasko? Kaczyński dobitnie skomentował świadczenie

Podczas sobotniego spotkania w Częstochowie, Kaczyński skomentował działanie programu 500 plus. Według niego nie podniósł dzietności, która wciąż spada (za portalem Wiadomości.radiozet.pl):

Nie bardzo wiadomo, co zrobić, bo 500+… No, myśli się o jakiś rewaloryzacjach, ale nie mogę teraz niczego teraz obiecywać. Natomiast wiadomo, że to samo nie zadziałało.

Zasugerował też, co mogłoby poprawić sytuację:

Na pewno pewien postęp mogłyby przynieść tanie, łatwe do zdobycia mieszkania, ale to też nie wystarczy. Na pewno podnoszenie się pensji, jakieś inne zabezpieczenia o charakterze socjalnym, ale musimy też pamiętać, że tu chodzi przede wszystkim o kwestie kulturowe, bo one decydują.

Program 500 plus to nie jedyne świadczenie dla rodzin z dziećmi. Są też inne

Choć program 500 plus wzbudza największe emocje, to nie jest jedyne świadczenie dla rodzin z dziećmi. Oprócz tego, rodzice mogą starać się o wiele innych, dodatkowych środków na pociechy, m.in.:

  • 300 plus na wyprawkę szkolną,
  • Rodzinny Kapitał Opiekuńczy dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat,
  • żłobkowe - 400 plus,
  • ulgi podatkowe,
  • dofinansowanie kredytu hipotecznego.
Więcej o:
Copyright © Agora SA