Kiedy wypadają ferie zimowe 2023? Oprócz zimowego wolnego w styczniu czeka uczniów długi weekend

Kiedy wypadają ferie zimowe 2023? Wielu uczniów, zmęczonych nauką i porannym wstawaniem, z utęsknieniem wygląda wolnego od szkoły. Co prawda, zanim rozpoczną się ferie zimowe, przed nimi jeszcze kilka dodatkowych dni wolnego - nie tylko w grudniu z okazji Bożego Narodzenia - ale i w styczniu.

Kiedy wpadają ferie zimowe 2023? Okazuje się, że po prawie dwóch miesiącach nauki i szkolnych obowiązków, uczniowie z niecierpliwością wyglądają wolnego od szkoły. Coraz częściej szukają odpowiedzi na pytanie, jak długo jeszcze muszą czekać na zimową przerwę od szkoły.

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kiedy wypadają ferie zimowe 2023?

Ferie zimowe 2023, jak każde inne są ruchome i przypadają w różnych terminach. Zwykle zaczynają się jeszcze w styczniu, a kończą w lutym. W nadchodzącym roku kalendarzowym pierwsi uczniowie rozpoczną je już 16 stycznia. Niektórzy na wolne od szkoły jednak będą musieli poczekać trochę dłużej. Ostatni, ferie zimowe rozpoczną 13 lutego. Oto tegoroczny harmonogram ferii zimowych:

  • od 16 do 29 stycznia 2023 r. ferie w województwach lubelskim, łódzkim, pomorskim, śląskim i podkarpackim,
  • od 23 stycznia 2023 r. do 5 lutego 2023 r. ferie w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim,
  • od 30 stycznia 2023 r. do 12 lutego 2023 r. ferie w województwach świętokrzyskim, małopolskim, lubuskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim,
  • od 13 do 26 lutego 2023 r. ferie w województwach mazowieckim, opolskim, dolnośląskim i zachodniopomorskim.

Miła niespodzianka. Przed uczniami jeszcze jedno wolne w styczniu

Co prawda do stycznia zostało jeszcze trochę czasu i wiele może się wydarzyć. Jednak miłą niespodzianką dla wszystkich, jest to, że zanim przyjdzie czas na ferie - będzie jeszcze jedno wolne. Chodzi oczywiście o katolickie święto Trzech Króli, które przypada na 6 stycznia. Oznacza to, że przed uczniami, ale też ich rodzicami - pierwszy długi weekend w nowym roku 2023, ponieważ święto to będziemy obchodzić w piątek.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.