Imię dla dziewczynki, które do niedawna było hitem. Niegdyś uchodziło za zakazane. Rodzice sili się na podstęp, by nazywać tak córki

Imię dla dziewczynki, które do niedawna było hitem. Oczywiście mamy tu na myśli Marię. Niegdyś uchodziło za zakazane i bogobojni rodzicie - chociaż bardzo chcieli - nie mogli tak nazywać swoich córek. Jednak jak wiadomo, potrzeba matką wynalazku i wielu sprytnie obeszło ten zakaz, dając dziewczynką na imię Maryna, bądź Marianna. Imię Maria było święte i zarezerwowane tylko dla matki Jezusa Chrystusa.

Imię dla dziewczynki, które przed laty należało do tych zakazanych, niegodnych dla prostego człowieka. Oczywiście mamy tu na myśli Marię. Tak miała na imię matka Jezusa Chrystusa, toteż duchowni przez długie lata zabraniali nazywać tak małe dziewczynki. Sprytni rodzice znaleźli jednak i na to sposób.

Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Imię dla dziewczynki, które do niedawna było hitem

Imię dla dziewczynki, czyli nasza Maria było jeszcze nie tak dawno bardzo popularne. Jednak zanim to nastąpiło, przed laty jego używanie było zakazane, głównie ze względów religijnych. Wierzono, że danie na imię tak samo, jak matce Jezusa Chrystusa - może sprowadzić na dziecko nieszczęście, a tego chciano uniknąć. Toteż sprytni rodzice, nie bacząc na religijne zakazy, chcieli wyróżnić swoje córki i kiedy Maria była zakazana, pojawiły się jej odpowiedniki, czyli Maryny i Marianny.

Zmieniło się to w okolicach wieku XVIII i XIX, kiedy przeżywało prawdziwy rozkwit. Protestanci, którzy odrzucali kult maryjny, sprawili, że imię to weszło do powszechnego użytku. W tym okresie było niezwykle popularne, co możemy zobaczyć na spisach ludności z tamtego okresu. Jeszcze na początku XX wieku, co trzecia dziewczynka nosiła imię Maria.

Według informacji podanych przez portal gov.pl, imię Maria w 2020 roku zostało nadane 4650 dziewczynkom, co dało mu dziesiąte miejsce w rankingu najbardziej popularnych imion dla płci żeńskiej. Jednak z roku na rok traci na swej popularności i spada. W danych za I połowę 2022 roku otrzymało to imię jedynie 1921 dziewczynek.

300+ na wyprawkę szkolną - wnioski można składać do końca listopada Wyprawka szkolna 300 plus. Pośpiesz się z wnioskiem, bo czas się kończy

Maria, czyli cnotliwa kobieta o gołębim sercu

Maria to kobieta bardzo cnotliwa, o nienagannej opinii. Jest bardzo pracowita, chętnie niesie pomoc innym, ma wielkie gołębie serce, co nieraz bywa dla niej źródłem kłopotów. Jest jednak introwertyczką, która ma skłonność do zamykania się w sobie i niechętnie ujawnia swe myśli oraz uczucia. Nie lubi zgiełku wielkich miast. Dobrze czuje się w zaciszu swojego domu, gdzie celebruje każdą chwilę spędzoną w gronie najbliższych.

Żałuje tego, jak nazwała dziecko. 'Płakałam codzienne przez sześć miesięcy' Żałuje tego, jak nazwała dziecko. "Płakałam codzienne przez sześć miesięcy"

Więcej o: