Tęczowe dziecko jest oznaką wielkiego szczęścia. Ma je m.in. Meghan Markle. Za tym określeniem kryje się tragedia

Tęczowe dziecko to symbol nadziei. Choć określenie to kojarzy się ze szczęściem i niesie ze sobą pozytywną energię, to jednak stoi za nim pewna tragedia. Odpowiadamy, kim jest ten maluch i jak jego obecność zmienia życie rodziców.
Zobacz wideo 7 rzeczy, które warto wiedzieć o ząbkach niemowlaka

Tęczowe dziecko to ogromny skarb wielu rodziców. Jednak nie każdy wie, że to określenie jest nacechowane bólem. Kim jest maluch, który rozjaśnia ponury świat? Jego narodziny przynoszą nadzieję, oraz wiarę w lepsze jutro.

300+ na wyprawkę szkolną - wnioski można składać do końca listopadaWyprawka szkolna 300 plus. Pośpiesz się z wnioskiem, bo czas się kończy

Tęczowe dziecko. Kim jest to tajemnicze niemowlę?

Określenie tęczowego dziecka nie jest przypadkowe. Odnosi się do niemowląt, które przyszły na świat zdrowe, po tym jak ich mama doświadczyła straty. Poronienie, lub urodzenie martwego dziecka niesie ze sobą niezmierzony ból i poczucie, że świat się skończył. Te wyjątkowo trudne chwile często wydłużają się, bo kobiety z obawy przed kolejnym nieszczęściem, odwlekają decyzję o macierzyństwie. 

Jednak kiedy po pewnym czasie na świat przychodzi zupełnie zdrowa córka, lub syn świat rodziców nabiera barw. Tęczowe dziecko, czyli pierwsze, które urodziło się po śmierci swojego starszego rodzeństwa, jest symbolem nadziei. To odniesienie do tego, że tak jak po burzy wychodzi słońce, a na niebie pojawia się pasmo kolorów w postaci tęczy, tak po stracie może pojawić się nowe życie. 

Katarzyna Warnke rozstała się z Piotrem Stramowskim. Aktorka odkładała decyzję o macierzyństwieKatarzyna Warnke. Dzieci są ważnym tematem. Aktorka ma córkę Helenkę

Tęczowe potomstwo ma m.in. Meghan Markle, Mila Jovovich, Chrissy Teigen czy Kate Beckinsale.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Tęczowe dziecko w mediach społecznościowych

Opowiadanie o intymnych sprawach, a zwłaszcza kwestii straty nie jest łatwe i nie każdy chce dopuszczać osoby z zewnątrz do swojego świata. Jednak, jeśli ten najtrudniejszy czas mamy już za sobą, a na naszym niebie pojawiły się piękne kolory, chętnie dzielimy się radością. Urodzenie tęczowego dziecka jest wyjątkowym darem i momentem dla wielu mam. Co więcej, zbierając się na odwagę, mówią o swoim doświadczeniu, podkreślając, że zawsze warto mieć nadzieję.

W ten sposób niosą wsparcie innym kobietom. Na Instagramie powstał nawet specjalny hasztag odnoszący się do tęczowego dziecka. Mamy chętnie po niego sięgają, ukazując, że warto wierzyć w lepsze jutro.

 
Więcej o: