Nie wiedziała, że jest w ciąży. Urodziła w środku nocy, a drugie dziecko pomogło jej odebrać poród

Nicola Thomas, 36-letnia mama dwójki dzieci - nie wiedziała, że była w ciąży. Bóle przepowiadające zbliżający się poród zbagatelizowała i wzięła paracetamol, myśląc, że są one spowodowane nadmiernym wysiłkiem. Nad ranem jednak urodziła dziecko, a poród przyjęła jej druga córka.

Nicola Thomas to 36-letnia mieszkanka hrabstwa Cardiff, położonego w Wielkiej Brytanii. Jako matka dwójki dzieci ma już pewne doświadczenie odnośnie wszystkich tych ciążowych dolegliwości i zmian zachodzących w jej ciele. Jednak historia pokazuje zupełnie coś innego. O tym, że była w ciąży dowiedziała się pewnej marcowej nocy, kiedy poczuła ogromną potrzebę parcia. Wtedy urodziła dziecko, a pomogła jej w tym jej córka.

Zobacz wideo Obalamy mity dotyczące porodu

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Nie wiedziała, że jest w ciąży - poród przyjęła jej druga córka

36-letnia Nicola z hrabstwa Cardiff, w Wielkiej Brytanii, do niedawna jeszcze była matką dwójki dzieci. W ogóle nie myślała o powiększeniu swojej rodziny, tym bardziej wiadomość o tym, że właśnie rodzi, zszokowała nie tylko ją, ale pozostałych członków. Wieczorne bóle, które przepowiadały zbliżający się poród, uznała za zwykłe przemęczenie związane z domowymi obowiązkami. Wzięła leki przeciwbólowe i dokończyła swoją wieczorną rutynę. Rozwiesiła pranie, położyła dzieci spać i sama też postanowiła odpocząć. Jednak nad ranem obudziła ją silna potrzeba udania się do toalety i parcia.

Obudziłam się o trzeciej i czułam, że muszę iść do toalety. Nie dałam jednak rady tego zrobić. Po prostu włożyłam tam ręce i poczułam główkę dziecka

- opowiadała kobieta, którą cytuje angielskojęzyczny portal dailypostimes.com.

Nicola zaczęła rodzić. Pomocną dłoń wyciągnęła do niej jej starsza córka. 14-letnia Ellis okazała się bardzo odważną dziewczynką, która podjęła się trudu tego zadania. Jak wspomina Nicloa, to ona przyjęła poród, a wcześniej jeszcze udało jej się sprawdzić, czy pępowina nie jest owinięta wokół główki dziecka.

 

Kiedy już było po wszystkim, kobieta wezwała pogotowie. Lekarze zabrali mamę i jej nowo narodzone dziecko na kilka dni do szpitala, aby upewnić się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Te kilka dni ich nieobecności sprawił, że rodzina Nicol była w stanie skompletować całą wyprawkę dla noworodka, bo jak się również okazało - było to nie lada zaskoczenie, także i dla nich.

Ciąża z zaskoczenia. Takie historie też się zdarzają

Ciąża, a właściwie poród z zaskoczenia - ma również swoją medyczną nazwę. Jest to tzw. ciąza utajona lub tajemnicza, o której nie wiedzą przyszłe matki. Takie niezwykłe historie dotyczą kobiet w różnym wieku i o różnej wadze, a także wśród takich, które już rodziły, więc powinny wiedzieć, jak to wszystko wygląda. Jednak nie zawsze jest to takie oczywiste. Czasem pojawiające się symptomy ciąży mogą być mało charakterystyczne, a dodatkowo comiesięczne krwawienia również powodują, że ciąża to ostatnie, co przychodzi im do głowy. Podobną historię już opisywaliśmy na łamach naszego portalu. Jej bohaterka, Dimitty Bonnet urodziła dziecko pod prysznicem, kiedy w czasie kąpieli poczuła ogromną potrzebę parcia.

Więcej o: