Imiona męskie. Niegdyś nosili je papieże. Wiele z nich brzmi niezwykle interesująco

Imiona męskie noszone przez papieży? Choć wydawałoby się, że to nic takiego i żadne nie robi większego wrażenia, to jednak nic bardziej mylnego. Franciszek, Paweł, czy Jan Paweł, to przykłady, które znamy. Jednak historia pokazuje, że są określenia, o których nie mieliśmy pojęcia.
Zobacz wideo Najczęstsze pytania mam. Czy dziecko jest już najedzone? Jak reagować na kolkę?

Imiona męskie często podyktowane są rodzinną tradycją. Ostateczny wybór zawsze jest trudny. Jednak jak się okazuje, są w historii takie określenia, których wielu z nas nigdy nie słyszało. Nosili je papieże na przestrzeni wielu lat. Znaczna część z nich brzmi dosyć dziwnie, co oznaczają?

Matura z religii wejdzie do szkół? Przemysław Czarnek: Kwestia decydowana przez SejmPrzemysław Czarnek o edukacji seksualnej dzieci: To nie jest ten etap rozwoju

Imiona męskie noszone przez dawnych papieży. Co oznaczają?

Choć najczęściej na myśl o papieskich imionach do głowy przychodzą nam znane określenia, to historia także w tym względzie jest bardzo zaskakująca. Przeanalizowaliśmy tę kwestię. Wyniki są zadziwiające, a znaczenia imion niecodzienne.

Soter - to imię męskie wywodzące się z greki oznacza "Zbawcę". Nosił go 12. papież Kościoła katolickiego. Mówiono o nim, iż był pełen miłości, potrafił załagodzić wszelkie spory. Został ogłoszony świętym.

Hygin - także wywodzi się z języka greckiego i znaczy "Zdrowy". To dziewiąty papież i męczennik Kościoła katolickiego. To filozof wywodzący się z Aten.

Pius - imię pochodzi z łaciny i oznacza osobę "cnotliwą" oraz "pobożną". Nosiło go wielu papieży. Jednak w historii Kościoła najgłośniej zapisał się Pius XII. Jego myślą przewodnią było głoszenie i utrzymanie pokoju.

Zefiryn - to niecodzienny wybór zwłaszcza jeśli chodzi o chrześcijaństwo. Imię odnosi się zarówno do bóstwa, jak i wiatru zachodniego. W połączeniu oznacza boga wiatru, Zefira. Był to 15 papież KK.

Kalikst - Imię to znaczy "bardzo dobry". Nosiło go kilku papieży w tym jeden antypapież Kalikst III. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Lekcje zdalne z powodu zimna? Trzaskowski kontra Czarnek. Politycy ponoszą temperaturę dyskusjiLekcje zdalne, realny problem roku szkolnego 2022/2023. Czarnek komentuje

Imiona męskie w Polsce. Jest wiele nietypowych

Choć powyższe określenia nie są spotykane na co dzień, jest wiele nietypowych imion męskich nadawanych niemowlętom w Polsce. Rodzice decydują się na wybór konkretnego określenia właśnie dlatego, aby ich syn mógł wyróżniać się spośród tłumu. 

Przykładem jest Alojzy. To imię dla chłopca wybierane jest wyjątkowo rzadko. Każdego roku nadawano je jedynie kilka razy. Alfret, Herbert czy Gaweł również nie słyną ze zbyt dużej popularności pośród imion męskich.

Więcej o: