Październik miesiącem gier planszowych. Najciekawsze propozycje z Lidla, Pepco i Smyka

Kiedyś to był naturalny sposób spędzania czasu całą rodziną. Teraz gry wyparły nieco telefony i telewizory. Dzień gier planszowych, to dobry pomysł żeby odświeżyć pamięć i zagrać w nasze ulubione gry planszowe z dzieciństwa. Jest spora szansa, że dzieciaki je pokochają.

Dzień planszówek 

Dzień gier planszowych to coroczne święto obchodzone 10 października przez wszystkich miłośników planszówek wraz z wydawcami, sklepami i blogerami. Pomysłodawcą inicjatywy był Tomasz Międzik pracujący w firmie Rebel. Dlaczego akurat październik? Bo to miesiąc, gdy dużo szybciej robi się ciemno, gdy dni i noce stają się już dużo chłodniejsze, a my dużo częściej spędzamy czas w domu. To dobry moment, by w ogóle zacząć, jeśli do tej pory nie mieliśmy czasu na takie aktywności. Albo po prostu przypomnieć sobie swoje ulubione gry i przy okazji fantastycznie spędzić czas całą rodziną.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co w sieciówkach?

Nie tylko księgarnie i typowe sklepy z grami przygotowują się na święto planszówek. Sprawdziliśmy, co można znaleźć w popularnych sieciówkach. Świetną ofertą może pochwalić się Lidl. Oferta gier edukacyjnych i planszowych jest dostępna w stałej ofercie online. Jednak specjalnie z okazji święta gier w sklepach można znaleźć bardzo fajne propozycje nie tylko dla dzieci, ale i dla całej rodziny. Wśród nich te wspierające logiczne myślenie, poprawiające pamięć i koncentrację, gry karciane, a nawet kilka propozycji dla maluchów. W sklepach sieci Pepco super propozycja klocków magnetycznych, gra zręcznościowa i popularna wersja gry polegającej na zadawaniu właściwych pytań i uważnym słuchaniu odpowiedzi. A jeśli to was nie przekonuje, to warto wybrać się do jednego ze sklepów sieci Smyk. Tam każdy znajdzie coś dla siebie, przedszkolaki, starszaki, dorośli, a nawet maluszki. Widełki cenowe są ogromne, gry z ulubionymi bohaterami z bajek i filmów, gry zręcznościowe, gry logiczne, gry strategiczne i gry, do których warto po latach wrócić i przypomnieć sobie te towarzyszące nam niegdyś emocje.

gry planszowegry planszowe lidl.pl

gry planszowe dla dziecigry planszowe dla dzieci pepco.pl

gry planszowe dla dziecigry planszowe dla dzieci smyk.com

Korzyści z grania w gry planszowe

  • Zwiększają aktywność mózgu

  • Poprawiają humor i redukują stres

  • Zbliżają ludzi i poprawiają relacje

  • Rozwijają wyobraźnię i kreatywność

  • Obniżają ciśnienie krwi

  • Uczą cierpliwości i wyznaczania celów

  • Wspomagają rozwój, koordynację reka-oko, zręczność i wiele innych
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.