Te imiona noszą prawdziwe marudy. Chcesz mieć spokój? Nie nazywaj tak dziecka

Wybór imienia dla nowo narodzonego malucha jest często trudnym zadaniem. Rodzice nierzadko kierują się upodobaniami, pozytywnymi skojarzeniami, czy pochodzeniem danego określenia. Co, jednak gdy zamiast pozytywnego nacechowania trafiamy na te mniej pozytywne?
Zobacz wideo Jak wybrać pediatrę dla noworodka?

Imiona w Polsce, które nadaje się dzieciom, są bardzo zróżnicowane. Część rodziców stawia na klasykę i tradycję, a inni szukają nietypowych rozwiązań. Choć każdym kierują inne względy, to ostatecznie cel jest ten sam. Imię ma mieć piękne brzmienie i pozytywne znaczenie. Co jednak jeśli za danym określeniem stoją także negatywne cechy?

Imiona, które noszą marudy, czyli jak nie nazywać dziecka

Znaczenie imion jest dla wielu istotną wskazówką podczas poszukiwania idealnego określenia dla syna lub córki. O ile zazwyczaj skupiamy się na tym, aby malucha określały same pozytywne cechy, to jednak warto zwrócić uwagę na negatywne aspekty. To może być ważne zwłaszcza jeśli nie znosimy ciągłego narzekania, a słowo "malkontent" wywołuje drgawki. 

Oto lista imion dla dziewczynek, które noszą wyjątkowe marudy:

  1. Monika - choć uważana jest za osobę zgodną i stroniącą od konfliktów, to jednak często coś jej nie pasuje.
  2. Sylwia - cechuje ją słomiany zapał. Jeśli coś pójdzie nie tak, szybko się poddaje. Potrafi przy tym okropnie marudzić.
  3. Ewelina - lubi się poświęcać dla innych. Przeznacza swój cenny czas na niesienie pomocy. Jednak w osobistych relacjach bywa niestała i często narzeka.
  4. Katarzyna - prostolinijna i nieakceptująca fałszu. Jest bardzo pracowita i dokładna. Jej wadą jest skłonność do narzekania na swój los.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Męskie imiona, które noszą marudy. Warto ich unikać

Nie zapominajmy, że panowie także potrafią być wyjątkowo męczący. Uskarżają się na codzienność, ilość obowiązków, czy twierdzą, iż są niedoceniani. O ile czasem to może być prawda, o tyle słuchanie tego każdego dnia jest wyjątkowo trudne. Poniżej prezentujemy listę imion dla chłopców, które są nacechowane pod względem skłonności do narzekania.

  1. Kacper - z gruntu bardzo lekkomyślny. Choć w pierwszym kontakcie często uznawany za miłego i kulturalnego, to jednak z czasem można dostrzec w nim sporo złośliwości.
  2. Wojciech - choć jest ukierunkowany na cel, to jednak rozpamiętuje ewentualne porażki. Jest pamiętliwy i potrafi o czymś gadać godzinami, aż słuchacz ma ostatecznie dość.
  3. Grzegorz - cechuje go wysokie poczucie własnej wartości. Niestety czasem zamienia się ono w zarozumialstwo i wywyższanie, przez co rozmowa z nim może być wyjątkowo trudna i męcząca.
  4. Sebastian - w życiu kieruje się ideami, lecz jeśli jego wyobrażenie rozmija się z rzeczywistością, potrafi narzekać przez wiele dni.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.