Krótkie i eleganckie imię zyskuje popularność. Dostało je 435 dziewczynek, a rozpropagowała je Ania Bardowska

Imię dla dziewczynki to czasem niełatwa sprawa dla rodziców. W końcu każde dziecko jest wyjątkowe i dlatego chcemy, aby miało nietuzinkowe określenie. Choć nie wiemy, czym kierowała się Ania Bardowska, która nazwała swoją córkę rzadko spotykanym imieniem, to z pewnością przyczyniła się do jego rozpropagowania.
Zobacz wideo Ania Bardowska pokazuje budowę domu

Wybór imienia dla dziewczynki jest jedną z pierwszych decyzji przyszłych rodziców. I choć wiele osób stawia na klasykę, czy rodzinną tradycję, to jednak coraz częściej spotykamy przypadki, gdzie wybrano inaczej. Nietypowe imiona z czasem zaczynają wzbudzać w innych pozytywne reakcje, przez co ich popularność wzrasta. 

Ania Bardowska nazwała tak swoją córkę. Co oznacza to imię?

Nietuzinkowe imiona są ostatnimi czasy dość popularną formą przełamania tradycji, nudy, sztampy. Ania Bardowska, która była uczestniczką drugiego sezonu programu pt. "Rolnik szuka żony" jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Dzieli się z fanami różnymi ciekawostkami z życia codziennego. Jest mamą dwójki dzieci, syna Jasia i małej córeczki i to właśnie oni często stanowią temat przewodni różnych treści.

Choć imię synka jest bardzo tradycyjne, to w przypadku drugiej pociechy Ania postawiła na nietypowe rozwiązanie. Nadała dziecku imię Liwia. Trzeba przyznać, iż do tej pory było ono wyjątkowo rzadko spotykanym określeniem. Co oznacza? Swoje korzenie ma w rzymskim rodzie Liwiuszów i to właśnie przynależność do starożytnego rodu przypisała jej to miano. Choć znaczenie może być dla niektórych niezbyt atrakcyjne, to jednak cechy, jakie niesie ze sobą imię Liwia już bardziej.

Kobieta, która je nosi, jest wrażliwa, uczuciowa, a zarazem mądra. Zdolna do poświęceń w imię wyższych idei. Według wielu opinii towarzyszy jej niezwykła intuicja oraz silna duchowość.

 

Liwia. Ania Bardowska rozpropagowała to imię. W Polsce wzrasta jego popularność

To nietypowe imię dla dziewczynki zyskuje popularność. Analizując statystyki udostępnione na stronie dane.gov.pl, możemy zauważyć, iż w 2000 roku na świat przyszło zaledwie 30 dziewczynek, dla których rodzice zdecydowali się wybrać imię Liwia. Jednak rok później było ich już ponad 260. 

Choć po drodze popularność Liwi była sinusoidalna, to jednak w 2019 roku ponad 550 dziewczynek otrzymało to imię. Przełom nastąpił w ubiegłym roku, kiedy Liwią nazwano 851 niemowląt. Z danych wynika, że już w pierwszej połowie 2022, wybrano je, aż 435 razy, stąd duża szansa, że doczekamy się rekordowego wyniku.

Więcej o: