Sześcioraczki z Tylmanowej urodziły się wcześniakami. Jak dziś wyglądają dzieciaki?

Sześcioraczki z Tylmanowej są już przedszkolakami. Nela, Zosia, Kaja, Malwina, Filip i Tymon wciąż cieszą się sympatią wśród Polaków. Dzieci mają już prawie 3,5 roku. Co słychać u szczęśliwej rodziny z Tylmanowej?

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zosia, Kaja, Malwina, Nela, Filip i Tymon to jedyne w Polsce sześcioraczki. Maluchy urodziły się 20 maja 2019 roku w Krakowie. Dzieci urodziły się w 29. tygodniu ciąży poprzez cesarskie cięcie. Ważyły wówczas od 890 do 1300 gramów. Dzieci od momentu urodzenia wzbudzają sensację i zainteresowanie wśród Polaków. Sytuacja była niezwykła, ponieważ rodzice i lekarze odbierający poród nie spodziewali się tak licznej gromadki. Wcześniejsze badania nie ukazywały jednej z dziewczynek, która uparcie ukrywała się za resztą pociech. Co słychać u rodziny z Tylmanowej?

Zobacz wideo Dlaczego kobiety decydują się na fotoreportaż z narodzin? Fotografka mówi, co słyszy od mam

Sześcioraczki z Tylmanowej to najpopularniejsze polskie rodzeństwo 

Sześcioraczki z Tylmanowej są ulubieńcami wielu Polaków. Choć maluchy przyszły na świat w 29. tygodniu ciąży, to ciężko rozpoznać w nich tamte noworodki. Mama sześcioraczków, stara się regularnie dokumentować postępy dzieci na Instagramie i publikować z życia niezwykłego rodzeństwa. Ze względu na to, że maluchy urodziły się wcześniakami, to mają obniżoną odporność. Opieka nad rodzeństwem wymaga wiele wysiłku. Sześcioraczki uczęszczają na specjalną rehabilitację kilka razy w tygodniu. Cieszą się jednak dzieciństwem i rosną w oczach.

Losy dzieciaków śledzi na Instagramie ponad 167 tys. użytkowników. Choć na ich koncie widnieją tylko 24 zdjęcia, to nie przeszkadza to licznie zgromadzonym fanom, którzy rozumieją, jak ciężko jest znaleźć czas wolny na prowadzenie mediów, przy siódemce dzieci.

 
 
 

Sześcioraczki hucznie świętowały trzecie urodziny. "Ich przyjście na świat było wielkim cudem"

Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela z Tylmanowej niedawno obchodziły swoje trzecie urodziny. Lokalna społeczność przygotowała dla nich wyjątkowy prezent w postaci wideoklipu, ukazujący szczęśliwą rodzinę z Tylmanowej.

Ich przyjście na świat 20 maja 2019 r. było wielkim cudem! Jesteśmy niezwykle szczęśliwi i zarazem dumni, że tak wspaniała gromadka mieszka w gminie Ochotnica Dolna i jest częścią naszej lokalnej społeczności. Kochanym trzylatkom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, aby wzrastali w radości oraz zdrowiu! By zawsze dostarczali swoim rodzicom niezapomnianych wrażeń oraz cennych wspomnień! Niech oddanie rodziców i poświęcany maluchom każdego dnia czas będzie procentować szczęściem i radościom całej rodziny!

- czytamy na stronie internetowej gminy Ochotnica Dolna. Wideo możemy zobaczyć poniżej:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.