Lalka jak prawdziwe dziecko? Są na tyle realistyczne, że zdarzały się... interwencje policji

Lalka jak prawdziwe dziecko? W dzisiejszych czasach to możliwe. Bijące serce, zapach czy widoczne pod skórą żyłki to tylko niektóre z elementów, które sprawiają, że zabawki łudząco przypominają niemowlaki. Za pomysłem kryje się ważny cel, ale i pewne zagrożenia.

Lalka jak prawdziwe dziecko - tak najprościej można opisać zabawkę Reborn. Z wyglądu do złudzenia przypominają noworodki. Dostrzeżemy na nich drobne przebarwienia, zmarszczki czy żyłki. Dodatkowo lalki posiadają paznokcie, oczy ze szkła, a wykonane są z materiału przypominającego skórę niemowlaka. Warto wspomnieć, że chętni otrzymują także możliwość personalizacji - stworzenia zabawki o konkretnych cechach wyglądu. 

Zobacz wideo Sylwia Nowak od 3 lat stara się o dziecko. Ludzie mówią, że jest "karierowiczką"

Lalka jak prawdziwe dziecko

Lalki Reborn charakteryzują się dużą dbałością o szczegóły. Nawet pod względem wagi i rozmiaru nie odbiegają od żywego dziecka. Realizmu dodaje także fakt, że mogą płakać. Z czego wykonane są zabawki? Co ciekawe, do włosów wykorzystywany jest moher, a niekiedy prawdziwe ludzkie włosy. Skóra z kolei robiona jest z wielowarstwowego, wybarwionego winylu. Oczy natomiast często wykonuje się ze szkła. 

 

Dodatkowo w lalkach stosowane są różnego rodzaju mechanizmy, które mają za zadanie jeszcze bardziej upodobnić je do żywych istot. Odpowiadają za takie funkcje jak otwieranie oczu, oddychanie, płacz czy bijące serce. Niektóre mogą wytwarzać nawet ciepło, dzięki czemu mamy wrażenie, że przytulamy prawdziwe dziecko

Lalki Reborn - pomoc czy zagrożenie? 

Lalki Reborn często trafiają do osób, które przygotowują się do roli rodzica lub mierzą się z utratą dziecka. Stworzone zostały jednak głównie z myślą o tych drugich. Zabawki są na tyle realistyczne, że mogą oni wykonywać rutynowe czynności, takie jak spacery, karmienie czy przewijanie. Lalki często sprzedawane są z aktami urodzenia czy adopcyjnymi, opaską szpitalną, a nawet... kawałkiem pępowiny. 

Anna LewandowskaAnna Lewandowska posłała Laurę do przedszkola. Bała się jednego. "Duży stres"

Lalki zdążyły zgromadzić już grono krytyków. Ich zdaniem zabawki są szkodliwe i wcale nie pomagają w procesie żałoby. Problem pojawia się, gdy rodzice zbytnio przywiązują się do lalek i traktują je jak prawdziwe dzieci. Często zastępują w ten sposób rodzicielstwo. 

Na zdjęciu: Maria Madalena na swoim ślubie.Panna młoda karmi piersią przed ołtarzem. Kadr zachwycił setki tysięcy osób

Interwencje policji. Myśleli, że w aucie siedzi niemowlę 

Co ciekawe lalki na tyle przypominają dzieci, że zdarzały się interwencje policji. Jedna z takich sytuacji miała miejsce m.in. w 2016 roku w Stanach Zjednoczonych. Jeden z przechodniów zauważył pozostawione w aucie dziecko. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze, którzy rozbili szybę samochodu. Jak się okazało, w foteliku siedziała lalka kobiety, która w ten sposób radziła sobie ze stratą. Policjanci zobowiązali się wówczas zapłacić 300 dolarów za naprawę okna

 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: