Romantyczne imię dla dziewczynki, które od lat zachwyca rodziców. Kojarzy się ze szlachetnie urodzoną kobietą

Imię dla dziewczynki, które od lat cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Kojarzy się przede wszystkim z bohaterką najbardziej znanego dramatu Williama Szekspira. Już wiecie o jakiej propozycji mowa?

Imię dla dziewczynki - jakie wybrać? Nazwanie córki to ważna decyzja, jaką trzeba podjąć jako rodzic. W końcu nasz wybór będzie towarzyszył jej przez resztę życia. Jednak ten proces wcale nie musi być stresujący. Wręcz przeciwnie! Przeglądanie różnych propozycji może być świetną zabawą. Warto w tym celu zainspirować się m.in. wyborami innych rodziców. Jednym z imion, na które często stawiają od lat, jest Julia.

Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka

Imię dla dziewczynki - Julia

Julia od lat cieszy się ogromną popularnością. W latach 2001-2012 było to najchętniej wybierane imię dla dziewczynki. Mimo upływu lat wiele się nie zmieniło! Obecnie znajduje się na szóstym miejscu w rankingu popularności, a od stycznia do czerwca 2022 roku w naszym kraju przybyło aż 2489 nowych Julek. Jaki sekret kryje się za sukcesem tego imienia? 

imię dla dziewczynkiTo krótkie imię dziewczęce jeszcze niedawno nie istniało.

Propozycja ta pochodzi ze starożytnego Rzymu. Był to przydomek od nazwy rodowej Julii, czyli Juliuszy. To właśnie tak nazywały się wszystkie kobiety z tego rodu. Wśród znaczeń imienia wymienia się szlachetnie urodzoną kobietę, mimozę wstydliwą, czy burzę. Jest żeński odpowiednik Juliusza, który cieszył się ogromną popularnością za czasów Juliusza Cezara.

W Polsce imię zaczęło pojawiać się już w XVIII wieku. Swój czas świetności przeżywa niezmiennie od XX wieku. 

imię dla dziewczynkiDziewczęce imię pełne łagodności, subtelności i wrażliwości. Oznacza "doskonałą" i pochodzi z Rzymu

Imię Julia. Bohaterka nieszczęśliwej miłości 

Imię Julia przywodzi również na myśl znany dramat Wiliama Szekspira. "Romeo i Julia" opowiada o nieszczęśliwej miłości kochanków wywodzących się z dwóch skłóconych ze sobą rodów - Montekich i Kapuletich. Do tej pory miliony turystów z całego świata odwiedzają miejsce, w którym Julia wyglądała z okna do swojego ukochanego. 

Jaka jest Julia? 

Dziewczynki o tym imieniu charakteryzują się żywym i wesołym usposobieniem. Patrzą na świat w pozytywnych barwach i potrafią doceniać małe rzeczy. Julia jest świetną przyjaciółką. Szanuje zdanie innych, nie jest kłótliwa i nie robi wyrzutów. Bliscy uwielbiają przebywać w jej towarzystwie i wiedzą, że zawsze mogą na nią liczyć. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: