Niepowtarzalne imię dla chłopca. W tym roku otrzymało je tylko dwoje dzieci. Kim jest "wszechwiedzący"?

Wybór imienia dla chłopca to często nie lada wyzwanie dla rodziców. Każde narodziny niosą niesamowity ładunek emocjonalny. Jednak, aby wybrane określenie nie tylko odzwierciedlało wyjątkowość pociechy, ale także było praktyczne i ładnie brzmiało, rodzicom często podjęcie decyzji zajmuje trochę czasu. Zaskoczeniem jednak są takie imiona, które zdarzają się wyjątkowo rzadko.
Zobacz wideo Czy rodzice mogą dostać mandat za spacer z dzieckiem? Adwokat odpowiada

Imię dla chłopca czy dziewczynki to jedna z pierwszych decyzji przyszłych rodziców. Choć z pozoru wydaje się prosta, to jednak nierzadko pojawiają się spory. Kiedy w grę wchodzi tradycja, bywa, że znalezienie odpowiedniego określenia jest dużo łatwiejsze, jednak gdy kierujemy się znaczeniem imion, sytuacja zaczyna się nieco komplikować. 

Te imiona noszą najbardziej inteligentne osoby. Zobacz, czy jesteś wśród nich [TOP 20]Te imiona noszą najbardziej inteligentne osoby. Sprawdź, czy jesteś wśród nich

Nietypowe imię dla chłopca? W Polsce padło zaledwie dwa razy w 2022 roku

Wybór nietuzinkowych imion dla dzieci nie stanowi żadnego nowum. To właśnie przez wzgląd na fakt, iż rodzice często chcą nazwać swoją pociechę w wyjątkowy sposób, ponieważ uważają, że jest najpiękniejsze na świecie. W takich wypadkach w grę wchodzi nie tylko samo brzmienie danego imienia, ale również częstotliwość, z jaką inni decydują się na jego wybór.

W 2022 roku doszło do wyjątkowej sytuacji. Imię Alojzy posiada jedynie dwóch chłopców w Polsce. Choć tak mało osób zdecydowało się na to określenie, to jego znaczenie jest bardzo pozytywne.

Alojzy jest imieniem pochodzenia staro germańskiego i w tamtym języku oznacza dosłownie osobę "wszechwiedzącą". Określenie to jest ściśle związane ze słowem "alwisi". Osoba obdarzona tym imieniem jest uznawana za dobrego człowieka, który chętnie spieszy z pomocą. Cechuje go mądrość, życzliwość i wrażliwość.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wakacje 2023. Kiedy? Uczniowie czekają z niecierpliwością. Dni wolnych od szkoły będzie jednak więcejWakacje 2023. Kiedy się rozpoczną? Uczniowie czekają na nie z niecierpliwością

Alojzy na przestrzeni lat. Ilu chłopców dawniej nosiło to imię?

Biorąc pod uwagę oficjalne statystyki zamieszczone na stronie rządowej dane.gov.pl, możemy zauważyć, że Alojzy nigdy nie był zbyt popularnym imieniem. Już samo zestawienie obejmujące przedział lat od 2000 do 2019 roku wykazuje, że to męskie określenie rodzice wybrali tylko w 2013 i 2019 roku. Ich ilość również była zaskakująco niska. W pierwszym przypadku na świat przyszło jedynie dwóch chłopców o imieniu Alojzy, a w kolejnym zaledwie czterech.

W 2020 roku powtórzyła się sytuacja z 2013 i obecnego roku i Alojzym nazwano dwoje niemowląt. Rok później padł rekord, ale wynik nie jest spektakularny, rodzice wybrali to imię zaledwie pięć razy.

Więcej o: