Ile zostało do Świąt Bożego Narodzenia 2022? To pierwszy długi weekend, na który czekają uczniowie

Choć za oknem jesień wielu uczniów z niecierpliwością wyczekuje wolnego. Pierwsza dłuższa przerwa od nauki dopiero podczas świąt. Ile zostało do Bożego Narodzenia? Postanowiliśmy to sprawdzić.
Zobacz wideo "Kaczyński przyszedł, dał Polakom 500+ i powiedział Polakom "radźcie sobie sami"

Ile zostało do Świąt Bożego Narodzenia? To pytanie może zdawać się przedwczesne, zwłaszcza kiedy za oknem maluje się piękna, polska złota jesień, a na weekend zapowiadane są dość wysokie temperatury. Jednak są osoby, które pomimo panującej aury chętnie pozyskają wiedzę na temat zimowego odpoczynku. Wszystko dlatego, że to pierwsza dłuższa przerwa od szkolnych zajęć

500 Plus zmiany. Czy będą kryteria dochodowe? Wiceminister finansów Artur Soboń zabrał głos500 plus - zmiany w programie? Wiceminister Artur Soboń zabrał głos

Odliczanie, czyli ile zostało do Świąt Bożego Narodzenia?

Wbrew pozorom nie będziemy bardzo długo czekać na święta. Przypominamy, iż przypadają na dzień 25 grudnia, zatem dziś, 6 października 2022 roku, możemy obliczyć, że do Świąt Bożego Narodzenia pozostało 80 dni. Nie jest to jakiś specjalnie długi czas. Pamiętajmy, że w rachunkach zostały wzięte pod uwagę wszystkie weekendy. Zatem jeśli skupimy się tylko na dniach roboczych, ich ilość spadnie do 58.

Jednak nie tylko kwestia odległości czasowej, jaka dzieli nas od świąt, jest istotna. Dla uczniów jak i rodziców cenną informacją jest ilość dni wolnych od szkoły w tym okresie. Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2022/2023 przerwa świąteczna trwa od 23 - 31 grudnia 2022 roku. Nie zapominajmy również o przerwie związanej z Nowym Rokiem. 

Niestety ze względu na fakt, że w tym roku zarówno Boże Narodzenie jak i Nowy Rok wypadają w niedzielę, dzieci będą miały jedynie sześć dni wolnego od szkoły.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ferie 2023. Kiedy uczniowie będą mieli wolne od szkoły? Terminy dla każdego województwa [KALENDARZ]Ferie 2023. Kiedy uczniowie będą mieli wolne od szkoły? Oficjalne terminy

Dni wolne od szkoły. Na co mogą liczyć uczniowie w roku szkolnym 2022/2023?

Choć perspektywa dni wolnych od szkoły w czasie Świąt Bożego Narodzenia, nie jest aż tak świetlista, jakbyśmy tego oczekiwali, to jednak są inne powody do radości. W przeciągu całego roku szkolnego 2022/2023 na uczniów czeka w sumie aż 179 dni bez zajęć.

Niebawem będzie Dzień Nauczyciela i choć najczęściej dzieci idą do szkoły, to jednak nie będą odbywały się lekcje, a jedynie przedstawienia, czy akademie. Ponadto jeżeli osoba zarządzająca daną placówką zdecyduje o skorzystaniu z prawa do tzw. dnia dyrektorskiego, dzieci zyskają dzień wolny.

Przypominamy, że już w listopadzie jest Dzień Wszystkich Świętych, który jest ustawowo wolny. Kolejne święto to 11 listopada - Dzień Niepodległości. W 2023 roku poza feriami zimowymi na uczniów czekają jeszcze inne dni wolne od szkoły, a oto lista:

  • 6 stycznia - Święto Trzech Króli.
  • 6-11 kwietnia - Wielkanoc,
  • 1 - 3 maja - majówka,
  • 8 czerwca - Boże Ciało,
  • 24 czerwca - 31 sierpnia - wakacje.
Więcej o: