Ferie 2023. Kiedy uczniowie będą mieli wolne od szkoły? Terminy dla każdego województwa [KALENDARZ]

Ferie 2023, kiedy nadejdzie ten upragniony moment przez wielu uczniów? Jak co roku ich terminy są zależne od tego, w jakim województwie znajduje się dana szkoła. Tym tematem zainteresowane są nie tylko same dzieci, ale także rodzice, którzy chcą z wyprzedzeniem zaplanować wspólny czas.
Zobacz wideo Darmowe posiłki dla dzieci. ADB: Nie spodziewałam się, że to może wzbudzić kontrowersje

Ferie 2023 to czas kiedy dzieci mają dni wolne od szkoły i mogą nareszcie odetchnąć od codziennych obowiązków z wiązanych z edukacją. Chętnie spędzają czas w formie aktywności sportowych takich jak narty, łyżwy, snowboard, czy klasyczne sanki. Oczywiście, aby zabawa była udana, niezbędna jest śnieżna aura. Kiedy rozpocznie się zimowy odpoczynek?

Kiedy ferie zimowe 2023? Sprawdzamy dokładne terminy

Choć za naszymi oknami jest dopiero jesień, a rok szkolny rozpoczął się zaledwie kilka tygodni temu, to jednak uczniowie chętnie poznaliby odpowiedź na pytanie, kiedy będą ferie zimowe 2023? Spieszymy z pomocą i przedstawiamy dokładne dane. Niestety dla wielu dzieci i młodzieży mamy nieco mniej radosną wiadomość, część z nich będzie musiała sporo poczekać.

Zasada realizowania ferii zimowych jest od lat ta sama. Terminy rozpoczynają się etapowo i pod uwagę brana jest zawsze konkretna część województw. Co roku daty dla poszczególnych lokalizacji ulegają zmianie, dlatego przyda się aktualny kalendarz ferii 2023:

  • 16 - 29 stycznia 2023 województwa: pomorskie, podkarpackie, łódzkie, śląskie, lubelskie,
  • 23 stycznia - 5 lutego 2023 województwa:  warmińsko-mazurskie, podlaskie,
  • 30 stycznia - 12 lutego 2023 województwa: wielkopolskie, lubuskie, świętokrzyskie, małopolskie, kujawsko-pomorskie,
  • 13 - 26 lutego 2023 województwa: dolnośląskie, mazowieckie, zachodniopomorskie, opolskie.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Bon turystyczny - ferie 2023. Czy można go wykorzystać?

W związku z faktem, iż nadal wiele rodzin nie wykorzystało przyznanego Bonu Turystycznego, ferie 2023 mogą stanowić idealną okazję na jego użycie. Przypominamy, iż termin ważności bonu został wydłużony do końca marca 2023 roku. 

Korzystając z tej formy pomocy, rodziny mają szansę pokryć część wydatków związanych z obozem zimowym dla dziecka, uregulować płatności w hotelach czy pensjonatach oraz opłacić niektóre atrakcje.

Więcej o:
Copyright © Agora SA