Mama pokazuje, jak zmniejszyć ryzyko zadławienia. Kilka trików, które warto znać, żeby uniknąć tragedii

Jeżeli do dróg oddechowych dziecka dostanie się ciało obce, może dojść do niedotlenienia, a nawet zatrzymania akcji serca. To niezwykle ważne, by rodzice wiedzieli, jak reagować w takich sytuacjach a może przede wszystkim - jak ich unikać.

Kim jest Marielle Tourel?

Marielle Tourel posługującą się na Instagramie nazwą rozwojowa_mama wspiera rodziców na ich rodzicielskiej drodze, która potrafi być wyboista.

Marielle jest matką dwuletniej dziewczynki, spodziewa się drugiego dziecka. Urodziła się w Nowym Jorku, wychowana została w wielojęzycznej i wielokulturowej rodzinie. Jest autorką e-booka o wychowaniu i wspieraniu dziecka. W swoich publikacjach opiera się na światowych badaniach naukowych, powołuje się na konkretne nazwiska, a jej wytyczne to efekt zebrania tej wiedzy "w pigułce".

 

Jeden z głównych powodów śmierci u dzieci poniżej 4 roku życia

W poście dotyczącym zadławień u dzieci Marielle Tourel wymienia wytyczne, które mogą pomóc nam w ocenie sytuacji a w efekcie uniknąć potencjalnie ryzykownych czynników zadławienia.

Poniżej pełna treść posta:

Zadławienie jest jednym z głównych powodów śmierci u dzieci poniżej 4 roku życia. Największe ryzyko związane jest z jedzeniem, monetami i zabawkami.

Zobacz wideo

Jak zmniejszyć ryzyko zadławienia?

Poniżej zalecenia AAP, oraz profesorów uczelni medycznych:

  • Oceń rozmiar zabawki np. korzystając z rolki papieru toaletowego.
  • Oceń cechy zabawki — jak może być używana i czy mogą odpaść od niej niebezpieczne elementy (np. guziki z sukienki lalki czy baterie).
  • Trzymaj monety i małe przedmioty poza zasięgiem dziecka.
  • Uważaj na jedzenie stwarzające zagrożenie np. twarde cukierki, surowa marchew, orzechy, hot dogi. Marchewki i hot-dogi krój podłużnie, okrągłe jedzenie (np. winogrona) krój w ćwiartki.
  • Nie pozwalaj dziecku jeść ani pić podczas zabawy, biegania albo leżenia.

Cały post z nagraniem można zobaczyć tutaj.

Więcej o: