Dziewczynka z włosami Einsteina ma już 12 lat. To efekt rzadkiego syndromu

Dziewczynka z włosami Einsteina ma już 12 lat. Chodzi oczywiście o Shilah Madison, która cierpi na rzadki syndrom włosów niedających się uczesać, ani w żaden sposób poskromić. Potocznie nazywany jest on właśnie "włosami Einsteina", bo nawet najlepszy specjalista fryzjerstwa nie jest w stanie poskromić spektakularnej czupryny.

Dziewczynka z włosami Einsteina, czyli Shilah Madison to wesoła osoba, która swoją nietypową przypadłość przemieniła w niebywałą zaletę. Jest ona dumna z posiadania tak nietypowej fryzury. Prowadzi również konto w mediach społecznościowych, gdzie pokazuje, jak wygląda życie posiadaczki "włosów Einsteina".

Zobacz wideo Jak dbać o skórę i włosy jesienią? Podpowiada nasza makijażystka
 

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dziewczynka z włosami Einsteina nie jest już dzieckiem

Shilah Madison niedawno świętowała swoje 12ste urodziny. Jest już nastolatką, którą nie bardzo interesują misie i lalki. Od dłuższego czasu, wraz ze swoją mamą, aktywnie prowadzi konto w mediach społecznościowych, gdzie pokazuje swoim obserwatorom urywki z nastoletniego życia, a przede wszystkim to, jak radzi sobie z ujarzmieniem fryzury, co wcale łatwe nie jest.

Ludzie często pytają, dlaczego Shi nie zapuszcza włosów. To dlatego, że łamanie końcówek, które zawsze występowało z tyłu, trwa do dziś. Pomimo stosowania jedwabnych poduszek i szalików, włosy się ścierają. Pozwala swoim włosom wyschnąć naturalnie, ponieważ zbyt wysoka temperatura nie jest dla nich dobrym rozwiązaniem

- napisała mama Shilah.

 

Mama woskuje trzylatce brwiMama woskuje trzylatce brwi. "Mamo to boli"

Syndrom włosów niedających się uczesać

O tajemniczym schorzeniu, które powoduje, że włosów Shilah nie daje się rozczesać, rodzice dziewczynki dowiedzieli się zupełnym przypadkiem. Jako dziecko trafiła ona do szpitala z powodu problemów ze zgryzem. To właśnie tam lekarz zauważył, że dziewczynka ma fryzurę Einsteina i zasugerował, że może to być spowodowane "zespołem włosów niedających się uczesać".

Zespół nieuczesanych włosów to rzadki syndrom, na który cierpi około 100 osób na całym świecie. Polega on na tym, że kształt przekroju włosów jest nietypowy i ma podłużne pobruzdowanie, co sprawia wrażenie włosów sterczących i rosnących w górę.

 

Sama Shilah ma ogromne poczucie humoru i dystans do siebie. Żartuje, że wygląda niczym lew z szaloną grzywą. Kocha ona swoją wyjątkowość i to, że jest właścicielką nietypowej fryzury. Dziś jest szczęśliwą nastolatką, która uczęszcza do szkoły średniej i ma sporo przyjaciół i znajomych, a jej włosy są znane na całym świecie.

 

Kasia Tusk pokazała zdjęcie z remontu.Kasia tusk pokazała zdjęcia z remontu. "Sztuczny świat, remont tak nie wygląda"

Więcej o: