Katarzyna Glinka pozuje nago z zaokrąglonym ciążowym brzuchem: Jestem szczęściarą. Ma ważny przekaz dla mam

Katarzyna Glinka odważnym ciążowym zdjęciem nagłaśnia informację od Instytutu Matki i Dziecka o dotyczącą ciąż z ciężkimi wadami wrodzonymi u płodów. Ma ona popularyzować wiedzę o dostępnych miejscach pomocy dla kobiet w ciąży.

Katarzyna Glinka jest mamą dwójki dzieci. Z byłym mężem Przemysławem Gołdonem powitała w 2012 roku synka Filipa. Dwa lata temu na świecie pojawił się syn Leo. Owoc nowego związku z Jarosławem Bienieckim. Aktorka za namową swojego lekarza ginekologa, który prowadził jej ciążę, postanowiła rozpropagować wiedzę, gdzie kobiety mogą szukać pomocy, jeśli u płodu zostanie zdiagnozowana ciężka wada wrodzona. 

Po więcej informacji zajrzyj na Gazeta.pl >>

 

Zaostrzenie przepisów antyaborcyjnych poskutkowało wzrostem ciąż z ciężkimi wadami wrodzonymi u płodów. Niestety, wiele pacjentek nie wie, gdzie szukać pomocy. Kobiety mogą zgłosić się na przykład do Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Tam funkcjonuje Poradnia Wad i Terapii Płodu, która prowadzi leczenie nawet bardzo skomplikowanych przypadków. Lekarze operują płody w brzuchu matki. Wciąż jednak niewiele kobiet wie, że istnieją takie miejsca, gdzie mogą szukać fachowej i profesjonalnej pomocy. Stąd post Katarzyny Glinki.

Zobacz wideo Co warto wiedzieć o okresie ciąży? Na częste pytania odpowiada położna

Aktorka zapewne świadomie jako ilustrację swojego postu wybrała zdjęcie, które wzbudzi medialne zainteresowanie. Pozowała nago, w zarzuconym jedynie rozpiętym szlafroku. Rękami obejmowała zaokrąglony ciążowy brzuch. 

Jestem szczęściarą. Miałam dwie zdrowe ciąże - zaczęła wpis Glinka. 

My także pragniemy przyłączyć się Katarzyny Glinki i nagłośnić wiedzę o istnieniu Poradni Wad i Terapii Płodu. Stąd artkuł, który właśnie czytacie. Z poradnią można kontaktować się telefonicznie: 223277048.

Więcej o: