10-latek z województwa śląskiego znalazł na ulicy 10 tysięcy złotych. Za swoją postawę otrzymał nagrodę

10-letni chłopiec z województwa śląskiego znalazł na chodniku etui wypełnione po brzegi gotówką. Okazało się, że w środku było aż 10 tysięcy złotych. Bez wahania poinformował rodziców i poprosił o pomoc. Za swoją obywatelską postawę został nagrodzony przez miejscową policję.
Zobacz wideo Wystarczyła chwila nieuwagi. 5-latka sama wyszła na ulicę

Policja poinformowała o wyjątkowym zdarzeniu, które miało miejsce pod koniec września. 10-letni Paweł z Goczałkowic-Zdrój, wioski, która znajduje się w województwie śląskim, znalazł 10 tysięcy złotych zamknięte w etui. Natychmiast poinformował rodziców.

Katarzynka Glinka w ciążyKatarzyna Glinka pozuje nago z ciążowym brzuchem: Jestem szczęściarą

10-letni Paweł znalazł pieniądze. Wykazał się postawą obywatelską

Dziś, 5 października 2022 roku, na stronie śląskiej policji pojawił się komunikat opisujący zdarzenie, którego uczestnikiem był Paweł Jacek. Chłopiec, który znalazł  na chodniku 10 tysięcy złotych, bez wahania poprosił rodziców o pomoc. Chciał natychmiast odnaleźć właściciela. Pieniądze dostarczyli do Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

Nie wiemy, czy chłopiec otrzymał tzw. znaleźne od osoby, która zgubiła pieniądze. Jednak Paweł został uhonorowany przez pszczyńskiego Komendanta Powiatowego insp. Grzegorza Bonalskiego. Wydarzeniu towarzyszył także wicestarosta Damian Cieszewski.

10-letni chłopiec na oczach kolegów z klasy usłyszał wiele ciepłych słów i pochwał oraz otrzymał sporo prezentów. Wszyscy nagrodzili go gromkimi brawami, a później wszystkie dzieci udały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Najstarsze mamy na świecie. Wiek rekordzistki może szokować.Najstarsze mamy na świecie. Wiek rekordzistki może szokować

10 tysięcy wróciło do właściciela. Historia zakończyła się szczęśliwie

Jak informują lokalne media, dzięki postawie Pawełka udało się dotrzeć do właściciela pieniędzy. 10 tysięcy zgubił pewien przedsiębiorca, jednak aby je odzyskać, został poddany standardowym procedurom przewidzianym w takich wypadkach.

Mężczyzna został poproszony o wskazanie sumy, nominałów oraz opisanie przedmiotu, w którym były przechowywane.

Właściciel był bardzo wdzięczny, że pieniądze znalazł Pawełek i tak się zachował. Podkreślał, że gdyby znalazca nie był uczciwy, nigdy nie odzyskałby gotówki

- czytamy słowa mamy chłopca na stronie noweinfo.pl.

Na oficjalnym portalu śląskiej policji zamieszczono ciepłe słowa skierowane do rodziców Pawełka.

Jeszcze raz gratulujemy! Słowa uznania kierujemy także do rodziców za trud włożony w wychowanie i wpajanie najwyższych wartości

- czytamy w treści komunikatu.

Więcej o: